Nagrody Active Reader

Wszystkie nagrody są wycenione w punktach. Można je „kupować” za punkty uzyskane w konkursie Active Reader.

Książki

Nauka programowania z Minecraftem

Zaczynamy od krótkich lekcji Pythona, a następnie wykorzystujemy nasze nowe umiejętności do modyfikowania Minecrafta, aby osiągać natychmiastowe i robiące wrażenie wyniki. Nauczycie się, jak dostosowywać Minecraft, aby tworzyć mini-gry, kopiować całe budynki i zamieniać nieciekawe bloczki w złoto. Niezależnie od tego, czy jesteś megafanem Minecrafta, czy nowicjuszem, ujrzysz Minecrafta w nowym świetle, ucząc się jednocześnie podstaw programowania.
2egz
70pkt

Oficjalny podręcznik ScratchJr

Zabawa z prScratchJr to bezpłatny język wprowadzający do programowania komputerowego, który działa na urządzeniach iPad oraz na tabletach z systemem Android. ScratchJr powstał na bazie Scratcha, bardzo popularnego języka programowania, używanego przez miliony dzieci na całym świecie, i pozwala jeszcze młodszym dzieciom tworzyć ich własne wesołe animacje, interaktywne opowiadania i dynamiczne gry. Oficjalny podręcznik ScratchJr to znakomity towarzysz tej bezpłatnej aplikacji, który ułatwia kodowanie i zabawę.
2egz
45pkt

Bawmy się, programując w Scratchu

Scratch, barwny język programowania metodą przeciągnij i upuść, jest używany przez miliony zupełnych nowicjuszy, a dzięki książce Bawimy się, programując w Scratchu, możesz nauczyć się programować poprzez tworzenie niezwykłych gier. Przygotuj się na niszczenie asteroid, rzucanie piłką do kosza i cięcie owoców na kawałki! Każda gra obejmuje przystępnie podane instrukcje, pytania kontrolne oraz ćwiczenia związane z kreatywnym tworzeniem własnych wersji kodu. Chcesz dodać więcej poziomów albo tajne kody? Nie ma sprawy, wystarczy dopisać trochę kodu.
3egz
65pkt

Magia Ruby

Ruby to doskonały język programowania dla początkujących: łatwy do nauczenia, o dużych możliwościach i fajny w użyciu! Czyż nauka nie jest jednak ciekawsza, gdy pomagają nam czarodzieje i smoki? Magia Ruby to wesoła, ilustrowana bajka, która nauczy Cię, jak programować w Ruby i zabierze w fantastyczną podróż. Śledząc przygody młodych bohaterów - Rubena i Scarlett - zdobędziesz prawdziwe umiejętności programistyczne.
3egz
70pkt

Podróż do granic wszechświata

Bogato ilustrowany przewodnik wydany pod egidą Królewskiego Obserwatorium w Greenwich wyznacza standardy dla innych tego rodzaju publikacji zarówno pod względem treści, jak i sposobu jej prezentacji. To rzetelne i szczegółowe kompendium, opisujące w sposób zrozumiały kwestie najbardziej podstawowe, jak i wysoce skomplikowane, obejmujące tak Układ Słoneczny, jak i najdalsze znane rejony Wszechświata, jego powstanie, ewolucję znajdujących się w nim obiektów oraz teorie, dotyczące jego przyszłości.
5egz
45pkt

Peter Higgs. Poszukiwania boskiej cząstki

Przystępnie napisane wprowadzenie do najnowszych badań z zakresu fizyki cząstek. Ian Sample porywająco opisuje odkrycie idei mechanizmu Higgsa i pełne napięcia poszukiwania nowej cząstki, które prowadzono w czołowych laboratoriach na całym świecie. Zbierając materiały do książki, Sample przeprowadził wywiady z najważniejszymi uczestnikami tych wydarzeń. Relacje z pierwszej ręki sprawiają, że opowiedziana tu historia badań nad źródłem masy we Wszechświecie jest niezwykle żywa i wciągająca.
5egz
46pkt

Ile lat ma wszechświat

Niesamowita historia odkryć, które doprowadziły do rozwiązania jednej z najważniejszych zagadek w dziejach nauki. Nasz Wszechświat ma 13,7 miliarda lat. Jak astronomowie doszli do tak dokładnego wyniku? David Weintraub pokazuje, jak wiele niezależnych tropów i skrupulatnie gromadzonych dowodów, połączonych razem jak fragmenty kosmicznej układanki, doprowadziło do uzyskania tak długo oczekiwanej odpowiedzi.
5egz
45pkt

E-wangeliści. Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu

Gadu-Gadu, Merlin.pl, Allegro.pl, Wirtualna Polska, Onet.pl, Money.pl — te nazwy weszły już do naszego kodu kulturowego, a reprezentowane przez nie marki codziennie towarzyszą nam w pracy i czasie wolnym. Jak powstawały? Skąd pomysł? Kto je stworzył? Z jakimi trudnościami stykali się krajowi pionierzy internetu? Kim są ewangeliści e-biznesu, którzy w niego wierzą od ponad dwudziestu lat, a wiarę tę przekuli w czyn i pieniądze? Ta książka jest zbiorem piętnastu wywiadów przeprowadzonych ze świadkami powstawania i rozkwitu nowych mediów w naszym kraju.
5egz
40pkt

 

Złodzieje planet

Dwie cywilizacje. Jedna planeta. I wyścig o to, kto ukradnie ją wcześniej! Ekscytujące fantasy, w którym ważą się losy ludzkości. Dwunastoletni Mason Stark i kilkunastu jego kolegów z Akademii Ziemskiego Dowództwa Kosmicznego odbywają krótki, rutynowy lot na pokładzie SS „Egipt”, by zaliczyć odpowiednią liczbę godzin wylatanych w kosmosie. Wszystko zmienia się jednak, gdy okręt zostaje zaatakowany przez Tremistów – obcą rasę, która od sześćdziesięciu lat toczy wojnę z ludźmi.
5egz
30pkt

Jak nauczyć teorii względności swojego psa

Do takich właśnie wyjątków należy Emmy – pies profesora Chada Orzela, który nie tylko próbuje zrozumieć prawa fizyki ale także zastanawia się nad możliwością ich praktycznego wykorzystania. W poprzedniej książce, „Jak nauczyć fizyki swojego psa”, profesor Chad Orzel starał się – nie bez powodzenia – wyjaśnić Emmy zawiłości zachowania najmniejszych cząstek. Teraz nadeszła pora, by zapoznać ją z ogólną i szczególną teorią względności. Dlaczego właściwie psy nie mogą poruszać się prędzej niż światło? I co takiego stanie się z kotem, który przez przypadek wpadnie do czarnej dziury?
5egz
40pkt

 

Komputerowy detektyw

Oto Franek Runtime – skompromitowany eks-komisarz, bezduszny detektyw, ekspert poszukiwań. Gdy komenda główna policji zostaje obrabowana, to Franek Runtime i jego niezwykłe umiejętności pozwolą schwytać winnych. W tym opowiadaniu kryminalnym dowiesz się jak korzystać z narzędzi algorytmicznych, aby rozwiązać sprawę. Franek Runtime binarnie przeszukuje łodzie przemytników, śledzi szpiegów za pomocą drzewa wyszukiwań, ucieka z więzienia dzięki przeszukiwaniu w głąb i otwiera zamki priorytetową kolejką. W towarzystwie początkującej, przemądrzałej posterunkowej Notacji i gapowatego Protokoła Skarpety (Socks) podąża tropem spiskowców za pomocą wyszukiwania pierwszy-najlepszy. Każdy rozdział ujawnia przed nami ekscytujące zwroty akcji wraz z nowymi pomysłami na algorytmy i omówieniem ich strony technicznej. Świetna książka dla studentów informatyki i detektywów amatorów. Komputerowy detektyw to nauka algorytmów pełna fascynujących przygód.
2egz
59pkt

 

Księga animacji LEGO

Czy kiedyś zastanawialiście się, jak stworzone przez Was dzieła z klocków Lego wyglądałyby na wielkim ekranie? W Księdze animacji Lego zobaczycie, jak ożywić wasze modele za pomocą animacji poklatkowej – nie wymaga to żadnego doświadczenia! Korzystając ze szczegółowych instrukcji zrobicie swoją pierwszą animację, a następnie poznacie cały proces tworzenia filmu – od scenopisu do post-produkcji.
3egz
69pkt

 

Wintercraft

Albion to jedyny kraj na świecie, w którym rodzą się Utalentowani – ludzie obdarzeni różnymi nadprzyrodzonymi zdolnościami. Najpotężniejszą z nich jest umiejętność posługiwania się zasłoną dzielącą świat żywych i zaświaty. Wiedza na temat tego Talentu została zgromadzona w księdze „Wintercraft ”, której poszukuje żądna władzy, okrutna członkini Wielkiej Rady – Da’ru. Sama nie ma wystarczającej mocy, więc do realizacji swoich celów chce się posłużyć Kate Winters, której wielki Talent właśnie się objawił. W ślad za dziewczyną wysyła groźnego, niezmordowanego poborcę, Silasa. Nieumarły ma jednak wobec dziewczyny własne plany.Czy Kate umknie pościgowi? Czy odnajdzie zaginioną księgę, której mroczny sekret jest jedyną szansą na ocalenie?
5egz
30pkt

 

Jak nauczyć teorii względności swojego psa

Do takich właśnie wyjątków należy Emmy – pies profesora Chada Orzela, który nie tylko próbuje zrozumieć prawa fizyki ale także zastanawia się nad możliwością ich praktycznego wykorzystania. W poprzedniej książce, „Jak nauczyć fizyki swojego psa”, profesor Chad Orzel starał się – nie bez powodzenia – wyjaśnić Emmy zawiłości zachowania najmniejszych cząstek. Teraz nadeszła pora, by zapoznać ją z ogólną i szczególną teorią względności. Dlaczego właściwie psy nie mogą poruszać się prędzej niż światło? I co takiego stanie się z kotem, który przez przypadek wpadnie do czarnej dziury?
5egz
40pkt

 

Dlaczego E=mc2 (i dlaczego powinno nas to obchodzić)

Profesorowie Brian Cox i Jeff Forshaw zabierają czytelników w fascynującą podróż na rubieże fizyki XXI wieku, by pokazać, w jaki sposób słynne równanie odzwierciedla strukturę naszej rzeczywistości i jak błędne są powszechne wyobrażenia na jego temat. Dzięki współpracy jednego z najmłodszych profesorów w Wielkiej Brytanii i cenionego fizyka teoretycznego czytelnicy otrzymują jedną z najbardziej klarownych i pełnych pasji książek, dotyczących współczesnej fizyki.
5egz
35pkt

Sprzęt

Słuchawki gamingowe z mikrofonem ART X1

Słuchawki przeznaczone dla graczy poszukujących ekonomicznego rozwiązania. Komfortowe dobrze wyciszone nauszniki i wygodny, miękki pałąk.  Wysuwany, chowany mikrofon. Nieplączący przewód w tekstylnym oplocie i sterowanie na przewodzie. Deklarowane przez producenta pasmo przenoszenia to od 20 Hz do 2 kHz. Impedancja słuchawek to 32 Ohmy, a mikrofonu 2,2 Ohma. Czułość słuchawek wynosi 110 dB.
2egz
80pkt

Czujnik ruchu DCH-S150 D-Link

Urządzenie umożliwia powiadamianie użytkownika, gdy zostanie wykryty ruch we wnętrzu domu. Obsługuje Wi-Fi 802.11b/g/n. Współpracuje z aplikacją mydlink Home, dostępną na iPoda touch, iPhonea i iPada z zainstalowanym systemem iOS w wersji 6.0 lub nowszym oraz na urządzenia z systemem Android w wersji 4.0 lub nowszym. Zasięg urządzenia do 8 metrów (100 stopni w poziomie / 80 stopni w pionie).
1egz
200pkt

Wzmacniacz sygnału TP-LINK RE580D

Dzięki trzem zewnętrznym antenom dwupasmowym i wzmacniaczom o wysokiej mocy, może nawiązać stabilne połączenie bezprzewodowe z każdym routerem i rozszerzyć zasięg sieci Wi-Fi o nawet 3000m2. Dwurdzeniowy procesor 1GHz zapewnia maksymalną wydajność sieci. Dzięki pięciu gigabitowym portom Ethernet, RE580D pozwala na szybkie i stabilne połączenie dla wszystkich twoich urządzeń przewodowych, takich jak telewizory smart, konsole do gier, odtwarzacze DVD lub Blu-ray.
1egz
550pkt

Wzmacniacz sygnału TP-LINK RE355

Wzmacniacz pozwala na rozszerzenie istniejącej sieci bezprzewodowej dzięki technologii WiFi 11AC. Działa on ze wszystkimi routerami bezprzewodowymi i umożliwia stworzenie dwupasmowej sieci na powierzchni całego domu lub biura. Współpracuje z każdym routerem bezprzewodowym oraz bezprzewodowym punktem dostępowym. RE355 pracuje w dwóch pasmach sieci bezprzewodowej. Do prostych zastosowań, takich jak wysyłanie emaili lub przeglądanie Internetu można wykorzystać pasmo 2,4GHz, podczas gdy pasmo 5GHz wykorzystywane będzie do bardziej wymagających zadań, takich jak np. oglądanie filmów w rozdzielczościach HD lub gier online.
1egz
300pkt

Router FRITZ box 4020

Najmniejszy z rodziny routerów FRITZ!Box jest dobrym rozwiązaniem dla użytkowników stawiających pierwsze kroki w budowie domowej sieci. To bezprzewodowe urządzenie pozwala na wygodne korzystanie z dostępu do Internetu przez sieć kablową, DSL, modem światłowodowy oraz może służyć jako element istniejącej już infrastruktury. Urządzenie ma cztery porty Fast Ethernet. Dzięki czemu można nawiązać przez LAN połączenie z komputerem, konsolą do gier lub innymi urządzeniami sieciowym o prędkości do 100 Mbit/s.
1egz
220pkt

Router TP-LINK ARCHER MR 200

Dwupasmowy, bezprzewodowy router 4G LTE, AC750, który potrafi osiągnąć prędkości pobierania aż do 150Mb/s. Urządzenie pozwala udostępnić sieć 4G LTE wielu urządzeniom jednocześnie. Rozgłasza sieć o łącznej prędkości 733Mb/s na dwóch pasmach jednocześnie. Zastosowanie dwóch różnych pasm pozwala na optymalne działanie sieci i minimalizację zakłóceń. Zaawansowane anteny i najnowsza technologia sieci bezprzewodowej pozwalają na osiągnięcie stabilnych połączeń i dużego zasięgu.
1egz
630pkt

Router TP-LINK ARCHER VR600

Gigabitowy, bezprzewodowy router/modem VDSL/ADSL, AC1600. Wiele możliwości połączenia - Port EWAN, porty USB oraz pełna kompatybilność ze standardami VDSL2/ADSL2+/ADSL2/ADSL pozwalają na dowolność w wyborze najlepszego dostępnego dostawcy Internetu. Mocny nadajnik i 3 dwupasmowe anteny zapewniają najlepszy zasię i stabilność sieci bezprzewodowej. Jednoczesne rozgłaszanie sieci bezprzewodowej o prędkości 300Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz sieci o prędkości 1300Mb/s w paśmie 5GHz. Technologia kształtowania wiązki zapewniająca wysoką stabilność połączeń. Aplikacja Tether umożliwia łatwy i szybki dostęp do routera oraz zarządzanie nim na urządzeniach z systemem iOS lub Android
1egz
400pkt