Nagrody Active Reader

Wszystkie nagrody są wycenione w punktach. Można je "kupować" za punkty uzyskane w konkursie Active Reader.

Książki

Uciekinierzy. Agenci Hendersona. 

Seria Roberta Muchamore’a "Henderson’s Boys", to fascynująca historia początków CHERUBA, tajnej komórki brytyjskiego wywiadu szkolącej dzieci na profesjonalnych szpiegów, jest wciągająca, miejscami wstrząsająca i pełna humoru. Przeżywając wojenne przygody, chłopcy nieraz wpadają w kłopoty przez swoje wybryki, ponieważ nawet przebrane za szpiegów i dywersantów wciąż dzieci są tylko dziećmi.
19egz
30pkt

Dzień orła. Agenci Hendersona 2. 

Jest koniec lata 1940 roku.Adolf Hitler pokonał Francję a teraz zamierza przekroczyć kanał La Manche i podbić Wielką Brytanię, jeszcze zanim nastanie zima. Grupa młodych uchodźców, którymi zaopiekował się brytyjski szpieg Charles Henderson, staje przed trudnym wyborem: uciekać na południe, by szukać schronienia w neutralnej Hiszpanii, czy wrócić na północ i przeprowadzić ryzykowną operację, jaka mogłaby odmienić bieg wojny.
18egz
30pkt

Magia rzeczywistości

RICHARD DAWKINS, zwany też "księciem ewolucjonizmu" - a czasem "rottweilerem Darwina" - jest jednym z najwybitniejszych współczesnych biologów i jednym z najlepszych popularyzatorów nauki. Jest twórcą kilku programów telewizyjnych, autorem setek artykułów i kilkunastu książek, tłumaczonych na dziesiątki języków i czytanych przez miliony ludzi na całym świecie. 
10egz
55pkt

Ile lat ma wszechświat

Niesamowita historia odkryć, które doprowadziły do rozwiązania jednej z najważniejszych zagadek w dziejach nauki. Nasz Wszechświat ma 13,7 miliarda lat. Jak astronomowie doszli do tak dokładnego wyniku? David Weintraub pokazuje, jak wiele niezależnych tropów i skrupulatnie gromadzonych dowodów, połączonych razem jak fragmenty kosmicznej układanki, doprowadziło do uzyskania tak długo oczekiwanej odpowiedzi.
1egz
45pkt

E-wangeliści. Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu

Gadu-Gadu, Merlin.pl, Allegro.pl, Wirtualna Polska, Onet.pl, Money.pl — te nazwy weszły już do naszego kodu kulturowego, a reprezentowane przez nie marki codziennie towarzyszą nam w pracy i czasie wolnym. Jak powstawały? Skąd pomysł? Kto je stworzył? Z jakimi trudnościami stykali się krajowi pionierzy internetu? Kim są ewangeliści e-biznesu, którzy w niego wierzą od ponad dwudziestu lat, a wiarę tę przekuli w czyn i pieniądze? Ta książka jest zbiorem piętnastu wywiadów przeprowadzonych ze świadkami powstawania i rozkwitu nowych mediów w naszym kraju.
3egz
40pkt

 

Złodzieje planet

Dwie cywilizacje. Jedna planeta. I wyścig o to, kto ukradnie ją wcześniej! Ekscytujące fantasy, w którym ważą się losy ludzkości. Dwunastoletni Mason Stark i kilkunastu jego kolegów z Akademii Ziemskiego Dowództwa Kosmicznego odbywają krótki, rutynowy lot na pokładzie SS „Egipt”, by zaliczyć odpowiednią liczbę godzin wylatanych w kosmosie. Wszystko zmienia się jednak, gdy okręt zostaje zaatakowany przez Tremistów – obcą rasę, która od sześćdziesięciu lat toczy wojnę z ludźmi.
8egz
30pkt

Jak nauczyć teorii względności swojego psa

Do takich właśnie wyjątków należy Emmy – pies profesora Chada Orzela, który nie tylko próbuje zrozumieć prawa fizyki ale także zastanawia się nad możliwością ich praktycznego wykorzystania. W poprzedniej książce, „Jak nauczyć fizyki swojego psa”, profesor Chad Orzel starał się – nie bez powodzenia – wyjaśnić Emmy zawiłości zachowania najmniejszych cząstek. Teraz nadeszła pora, by zapoznać ją z ogólną i szczególną teorią względności. Dlaczego właściwie psy nie mogą poruszać się prędzej niż światło? I co takiego stanie się z kotem, który przez przypadek wpadnie do czarnej dziury?
3egz
40pkt

 

Komputerowy detektyw

Świat po Wybuchu. Bezpieczni są tylko Czyści, żyjący spokojnie pod Kopułą. Na zewnątrz pozostali zmutowani. Partridge, syn Willuksa, dowódcy Czystych, ucieka spod kopuły, by na zewnątrz odnaleźć matkę. Dołącza do grupy Wyrzutków, na których czele stoi El Capitan. Żeby odzyskać syna, Willuks nie cofnie się przed niczym. Żeby ocalić pozostałych, Partridge będzie musiał wrócić pod Kopułę i zmierzyć się z najstraszniejszym wyzwaniem. Pressia zaś, uzbrojona tylko w tajemniczą skrzynkę ze wskazówkami, wyruszy w drogę tam, gdzie nie prowadzą żadne mapy. Jeśli tej dwójce się powiedzie - uratują świat, jeśli nie - ludzkość zapłaci przerażającą cenę…
8egz
40pkt

 

Wojownicy. Honor i męstwo

Ta książka opowiada o codziennym życiu i organizacji niezwyciężonych armii, o ich potężnych dowódcach, o uzbrojeniu i sztuce walki mistrzów miecza i łuku. Dowiesz się, jak walczyli Asyryjczycy, Spartanie, Celtowie, rzymscy legioniści i wikingowie, jaka była taktyka armii Aleksandra Wielkiego, a jaka Czyngis-chana, czym był etos rycerski i kodeks bushido. Światowid to seria fascynujących książek, które z pasją opowiadają o świecie historii i nauki oraz otwierają oczy na niezwykłe zjawiska. Liczne mapy, przekroje, zdjęcia i rysunki w interesujący sposób ilustrują przedstawiane zagadnienia. Jest to ciekawa propozycja edukacyjna dla dzieci w wieku szkolnym.
5egz
40pkt

 

Wintercraft

Albion to jedyny kraj na świecie, w którym rodzą się Utalentowani – ludzie obdarzeni różnymi nadprzyrodzonymi zdolnościami. Najpotężniejszą z nich jest umiejętność posługiwania się zasłoną dzielącą świat żywych i zaświaty. Wiedza na temat tego Talentu została zgromadzona w księdze „Wintercraft ”, której poszukuje żądna władzy, okrutna członkini Wielkiej Rady – Da’ru. Sama nie ma wystarczającej mocy, więc do realizacji swoich celów chce się posłużyć Kate Winters, której wielki Talent właśnie się objawił. W ślad za dziewczyną wysyła groźnego, niezmordowanego poborcę, Silasa. Nieumarły ma jednak wobec dziewczyny własne plany.Czy Kate umknie pościgowi? Czy odnajdzie zaginioną księgę, której mroczny sekret jest jedyną szansą na ocalenie?
8egz
30pkt

 

Strażnicy Historii. Circus Maximus

Strażnicy historii ponownie są w niebezpieczeństwie. Zasoby atomium, dzięki któremu mogą podróżować w czasie, jeszcze nigdy nie były tak niskie. Jake ma przenieść się do XVIII-wiecznej Szwecji, aby odebrać nową partię tej cennej substancji. Jednak to dopiero początek… Demoniczna Agata Zeldt planuje przejąć kontrolę nad legionami rzymskimi i zawładnąć całym starożytnym światem. Aby pokrzyżować jej plany strażnicy muszą przenieść się do 27 roku naszej ery, do pełnego przepychu Rzymu czasów cesarza Tyberiusza. Jednak Jake ma jeszcze jeden cel - odnaleźć swoją ukochaną Topaz..
6egz
20pkt

 

Dlaczego E=mc2 (i dlaczego powinno nas to obchodzić)

Profesorowie Brian Cox i Jeff Forshaw zabierają czytelników w fascynującą podróż na rubieże fizyki XXI wieku, by pokazać, w jaki sposób słynne równanie odzwierciedla strukturę naszej rzeczywistości i jak błędne są powszechne wyobrażenia na jego temat. Dzięki współpracy jednego z najmłodszych profesorów w Wielkiej Brytanii i cenionego fizyka teoretycznego czytelnicy otrzymują jedną z najbardziej klarownych i pełnych pasji książek, dotyczących współczesnej fizyki.
2egz
35pkt

Sprzęt

EXO Router Wi‑Fi AC1900 Smart Mesh

Szybkie i bezpieczne połączenie z Internetem, dzięki wbudowanej ochronie McAfee oraz technologii Wireless AC Wave 2, dwóm pasmom Wi‑Fi, technologii MU‑MIMO, profilowanej kontroli rodzicielskiej oraz wsparciu asystenta głosowego.
1egz
500pkt

Deco, Domowy system Wi-Fi Deco M5

Deco to najprostszy sposób na silny sygnał bezprzewodowy w każdym kącie twojego domu. Ciesz się szybkim, stabilnym połączeniem dla wszystkich urządzeń w domach o powierzchni do 500 m2. Aplikacja Deco sprawia, że konfiguracja jest szybka i prosta.
1egz
1000pkt

Zestaw bezprzewodowych kamer mydlink™ Pro Wire‑Free DCS‑2802KT‑EU

Kompaktowe kamery mydlink Pro Wire‑Free są odporne na działanie warunków atmosferycznych i nie wymagają podłączania kabli. Dlatego można je umieścić w dowolnym miejscu wewnątrz lub na zewnątrz budynku i uwolnić się od zmartwień. Magnetyczna podstawka umożliwia szybką zmianę lokalizacji kamer, które można umieścić na ścianie lub suficie. Natomiast rozdzielczość 1080p Full HD pozwala zobaczyć wszystkie detale rejestrowanego obrazu.
1egz
1520pkt

Wzmacniacz sygnału TP-LINK RE355

Wzmacniacz pozwala na rozszerzenie istniejącej sieci bezprzewodowej dzięki technologii WiFi 11AC. Działa on ze wszystkimi routerami bezprzewodowymi i umożliwia stworzenie dwupasmowej sieci na powierzchni całego domu lub biura. Współpracuje z każdym routerem bezprzewodowym oraz bezprzewodowym punktem dostępowym. RE355 pracuje w dwóch pasmach sieci bezprzewodowej. Do prostych zastosowań, takich jak wysyłanie emaili lub przeglądanie Internetu można wykorzystać pasmo 2,4GHz, podczas gdy pasmo 5GHz wykorzystywane będzie do bardziej wymagających zadań, takich jak np. oglądanie filmów w rozdzielczościach HD lub gier online.
1egz
300pkt

Router FRITZ box 4020

Najmniejszy z rodziny routerów FRITZ!Box jest dobrym rozwiązaniem dla użytkowników stawiających pierwsze kroki w budowie domowej sieci. To bezprzewodowe urządzenie pozwala na wygodne korzystanie z dostępu do Internetu przez sieć kablową, DSL, modem światłowodowy oraz może służyć jako element istniejącej już infrastruktury. Urządzenie ma cztery porty Fast Ethernet. Dzięki czemu można nawiązać przez LAN połączenie z komputerem, konsolą do gier lub innymi urządzeniami sieciowym o prędkości do 100 Mbit/s.
1egz
220pkt

Uniwersalny wzmacniacz sieci bezprzewodowej, 300Mb/s, TL-WA850RE 

Zmęczony słabym sygnałem Wi-Fi? Wzmacniacz sygnału TP-LINK pozwala na łatwe i wygodne rozszerzenie zasięcu sieci bezprzewodowej, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się szybkim i stabilnym połączeniem w całym domu lub biurze.
1egz
75pkt

Projektor Rowerowy

Sami możemy zdecydować jaki tekst ma być wyświetlany na kole Twojego roweru, gdyż napisy można łatwo wybierać z pamięci urządzenia. Możesz wyświetlić na kole rowerowym I LOVE YOU, HELLO! HELLO! lub HOW ARE YOU? Poza tym nie będziesz miał już problemów z mandatami za przekroczenie prędkości, gdyż urządzenie może wyświetlić Twoją aktualną prędkość podczas jazdy. 
Urządzenie można łatwo demontować (jednym ruchem ręki). Rozmiar: 73x120x35 mm, kolor wyświetlania: czerwony, bateria: 1 szt. (CR 2032 - wymienialna), wyświetlane wiadomości: 9+prędkość, instrukcja w języku polskim i angielskim.
25egz
30pkt