Jak kupić monitor gamingowy, który pozwoli na komfortową naukę?

Jak kupić monitor gamingowy, który pozwoli na komfortową naukę?
Dobry monitor komputerowy pozwoli połączyć przyjemne z pożytecznym. Rozwój technologii sprawił, że dziś już nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać uniwersalne urządzenie. Zaawansowany sprzęt pozwoli na doskonałą zabawę przed komputerem, a jednocześnie zapewni ponadprzeciętny komfort nauki. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze rozwiązanie i na co zwrócić uwagę przy zakupie monitora.

Długość przekątnej ekranu

Kluczowe kryterium, jakim należy kierować się przy zakupie monitora, jest długość przekątnej ekranu. Parametr ten idzie w parze z gabarytami urządzenia i w dużym stopniu decyduje o komforcie użytkowania. Pamiętaj jednak, aby wybrać model, który bez problemu zmieści się na biurku, a jednocześnie pozwoli na swobodną naukę. Nie może więc zabraknąć miejsca na książki, zeszyty czy inne pomoce naukowe. Przy zakupie warto więc zachować praktyczny zmysł.

Rozdzielczość ekranu

Wysokiej klasy monitor gamingowy pozwoli Ci zobaczyć na ekranie każdy detal. Będzie to niezwykle istotne zarówno podczas zabawy przy ulubionych grach, jak i przy nauce. Dziś powstaje coraz więcej filmów edukacyjnych w rozdzielczości 4K. Taki monitor dla graczy i wszystkich uczniów z powodzeniem kupisz w sklepie internetowym AVPoint. To doskonała propozycja dla wymagających. Oczywiście tańsze modele o rozdzielczości WQHD czy Full HD nadal wpisują się w dzisiejsze standardy, choć należy mieć na uwadze, że dla twórców nowych gier osiągnięcie idealnego obrazu w 4K stanowi absolutny priorytet. Wybór zależy więc wyłącznie od Twoich preferencji. 

Czas reakcji i częstotliwość odświeżania

Czas reakcji to parametr określający, jak szybko monitor realizuje polecenie użytkownika. Dzieje się to błyskawicznie, co możesz zauważyć za każdym kliknięciem myszy. Jednak modele różnią się minimalną wartością. Nie jest to istotne przy pracy biurowej, lecz w rozgrywce sieciowej to właśnie milisekundy mogą zadecydować o końcowym wyniku. W sklepie internetowym AVPoint możesz kupić modele, które oferują czas reakcji nawet na poziomie 1 ms, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla graczy.

Ważnym parametrem jest również częstotliwość odświeżania, która mówi o tym, jak wiele klatek obrazu wyświetli ekran w ciągu jednej sekundy. Dziś standardem jest wartość 60 Hz, choć monitory gamingowe często wyróżniają się jeszcze wyższą wartością. 

Technologie ochrony wzroku

Zarówno długotrwała nauka, jak i zabawa przy komputerze potrafi męczyć oczy. Dlatego warto wymienić starszy sprzęt i sięgnąć po model, który zaoferuje funkcję ochrony wzroku. W praktyce oznacza to redukcję szkodliwego światła niebieskiego, a także migotania ekranu. Dzięki temu można nawet przez wiele godzin korzystać z komputera. Zdecydowanie warto sięgnąć po tego typu sprzęt.