Co to jest karta eSIM i jak działa?

Co to jest karta eSIM i jak działa?
Tradycyjne karty SIM powoli ustępują miejsca ich wirtualnym odpowiednikom. Karty eSIM to trend w świecie telekomunikacji, który w Polsce funkcjonuje już od kilku lat i z każdym rokiem zyskuje na popularności. Jakie możliwości kryje w sobie eSIM i czy warto zdecydować się na wirtualną kartę w miejsce plastikowej?   

Karta eSIM - czym jest i jak działa?

eSIM to skrót od "embedded SIM", czyli wbudowanej karty SIM w wersji cyfrowej. eSIM jest nowoczesną technologią, która zastępuje tradycyjne karty. Jak działa? Wewnątrz Twojego smartfona, smartwatcha czy tabletu znajduje się wbudowany moduł, który pełni rolę wirtualnej karty SIM. Oznacza to, że nie musisz już wkładać kawałka plastiku do smartfona, aby połączyć się z siecią komórkową do transmisji danych. Wystarczy aktywować eSIM w sposób wskazany przez swojego operatora.

Zalety karty eSIM

eSIM powoli zastępuje tradycyjne karty SIM i niebawem stanie się wiodącym rozwiązaniem dla urządzeń mobilnych. Poznaj największe zalety tej technologii: 

  • Oszczędność czasu

Korzystanie z karty eSIM jest wygodne i oszczędzi Twój czas. Nie musisz już stać w kolejce w salonie, aby otrzymać fizyczną kartę SIM, ani nawet oczekiwać na dostawę przez kuriera. Ominie Cię też potrzeba manualnej instalacji karty w telefonie, co bywa uciążliwe przy zmianie operatora lub urządzenia. 

  • Intuicyjna aktywacja

eSIM zapewnia szybką aktywację numeru, nawet w kilka sekund. Możesz zrobić to prosto, np. skanując QR kod, lub jeszcze prościej - za pomocą dedykowanej aplikacji operatora. Tak wygląda to w wypadku Orange Flex, czyli oferty, która działa w całości w aplikacji. Również aktywacja eSIM-a odbywa się za pomocą paru tapnięć w ekran - dzięki temu cała procedura przeniesienia numeru zajmuje dosłownie chwilę i bez czekania na kuriera masz aktywną usługę. Dowiedz się więcej o tym, jak działa eSIM we Orange Flex: https://flex.orange.pl/uslugi/esim    

  • Łączność w podróży

Często podróżujesz? Dzięki karcie eSIM możesz skorzystać z lokalnych usług telekomunikacyjnych w różnych krajach, bez konieczności kupowania fizycznej karty na miejscu. 

  • Hi-tech dla aktywnych

Karta eSIM to bardzo wygodne rozwiązanie, jeżeli dodatkowo chcesz korzystać np. ze smartwatcha. Dzięki niej w łatwy sposób możesz mieć swój numer na kilku urządzeniach mobilnych. Karta eSIM na smartwatchu to sposób, aby cieszyć się wszystkimi funkcjami inteligentnego zegarka bez konieczności posiadania przy sobie smartfona. Przyda Ci się to podczas joggingu. A w planach od Orange Flex zawsze masz dodatkową kartę z tym samym numerem za 0 zł - w niższych planach po jednej, a w najwyższym aż trzy!

  • Technologia eco-friendly

W przeciwieństwie do tradycyjnych kart wirtualne eSIM-y nie wymagają produkcji plastiku, odpowiedniej utylizacji ani transportu. To rozwiązanie, które - stosowane na masową skalę – jest lepsze dla środowiska. Przy okazji - czy wiesz, że zwykła karta SIM to elektroodpad?

  • Bezpieczeństwo danych

Z kartą eSIM nie musisz martwić się o kradzież lub ryzyko skopiowania danych, co może wydarzyć się w przypadku fizycznej karty SIM. A przez to, że karta zapisuje się w module urządzenia, łatwiej namierzyć np. skradziony telefon (eSIM-a nie można po prostu wyjąć i wyrzucić). 

  • Dwie karty eSIM na jednym telefonie

Karta eSIM ułatwia też korzystanie z dwóch numerów na jednym smartfonie, nawet jeśli nie ma on opcji dual SIM. Na przykład możesz posiadać osobisty numer telefonu do codziennego użytku, a także dodatkową kartę eSIM z numerem firmowym. To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz rozdzielić swoje życie prywatne od zawodowego lub potrzebujesz dodatkowego numeru, bo np. często podróżujesz za granicę.  

Dlaczego warto przejść na eSIM i jak to zrobić?

To nowoczesne rozwiązanie zastępuje tradycyjne karty SIM. Daje użytkownikom większą elastyczność, wygodę i możliwość łatwego przełączania się między operatorami. Chcesz przejść na eSIM?

  1. Upewnij się, że Twój smartfon obsługuje karty eSIM

Taką funkcję posiadają już najnowsze urządzenia mobilne znanych marek, m.in. Apple, Samsung, Huawei czy Xiaomi. Dostępność modułów eSIM w smartfonach rośnie z roku na rok.

  1. Wybierz elastyczną ofertę

Na przykład subskrypcję w Orange Flex, czyli ofertę, która łączy największe atuty abonamentu i oferty na kartę w jednym. W Orange Flex zyskujesz wirtualną kartę eSIM, którą możesz łatwo pobrać na swoje urządzenie - wszystko dzieje się za pomocą aplikacji, bez kontaktu z infolinią czy salonem, bez kupowania startera z kodem.

Jak wygląda instalacja eSIM w Orange Flex?

Nie wszyscy operatorzy telekomunikacyjni oferują usługi eSIM. Zdarza się też, że procedury aktywacji są skomplikowane. Jak łatwo zainstalować kartę eSIM? W Orange Flex to bardzo proste! Możesz bez problemu przejść z fizycznej karty SIM na jej wirtualny odpowiednik lub dodać nowy numer. Aplikacja Orange Flex przeprowadzi Cię przez wszystkie kroki instalacji. Wystarczy kilka kliknięć i możesz korzystać z eSIM-a na swoim urządzeniu mobilnym!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY