Test aplikacji: efekty specjalne

Test aplikacji: efekty specjalne
Poniżej przedstawiamy test pięciu efektów specjalnych pozwalających na tworzenie odwróconych filmów, aplikacja do edycji zdjęć i wideo dla systemów iOS i Android oraz modyfikacja obrazów.

Reverse Movie FX

To aplikacja pozwalająca tworzyć odwrócone filmy. Aby skorzystać z tej funkcjonalności, po pierwsze musimy nagrać wideo. Następnie, zaznaczając interesujący nas fragment, wciskamy polecenie "start". W efekcie powstaje filmik odtwarzany od tyłu. Aplikacja umożliwia też dodawanie ścieżki muzycznej do tworzonego dzieła.

Gdyby ktoś nie miał pomysłu na taką produkcję, twórcy aplikacji serwują zestaw przykładowych produkcji, które mogą nas zainspirować. Można więc magicznie przyciągać do dłoni różne rzeczy (gdy w pierwotnym filmie się je rzuciło), cudownie scalić rozdartą kartkę, wlać z ust z powrotem do szklanki mleko lub wypity sok.

Aplikacja oferuje dwa pliki audio, które możemy dodać do filmu. Możemy też skorzystać z własnych utworów. Kiedy wszystko jest gotowe, filmik możemy szybko udostępnić w innej aplikacji lub w serwisie społecznościowym. Program dostępny jest również w wariancie PRO, który pozbawiony jest reklam.

Reverse Movie FX - magic video

Producent: Bizo Mobile
Platforma: Android, iOS
Oceny
Możliwości: 6/10
Łatwość obsługi: 9/10
Ocena ogólna: 7,5/10

FaceApp

FaceApp to aplikacja do edycji zdjęć i wideo dla systemów iOS i Android opracowana przez Wireless Lab, firmę z siedzibą w Rosji. Aplikacja generuje bardzo realistyczne i atrakcyjne transformacje ludzkich twarzy na zdjęciach, wykorzystując sieci neuronowe i algorytmy sztucznej inteligencji.

Nasz portret jest wysyłany na serwery twórców aplikacji, gdzie sztuczna inteligencja nakłada na nie filtry, zmieniające wygląd fotografowanej osoby. Efekty są wysokiej jakości i często trudno je odróżnić od prawdziwych zdjęć. W aplikacji można się upiększyć, zmienić płeć, nadając sobie rysy kobiece lub męskie, odmłodzić się albo postarzyć, dodając zmarszczki, a także dodać sobie naturalny uśmiech. Aplikacja pozwala też robić kolaże złożone z czterech zdjęć z nałożonymi różnymi filtrami.

Zdjęcie po przetworzeniu można zapisać w pamięci urządzenia lub od razu udostępnić na portalu społecznościowym. Aplikacja może obsługiwać aparat i pomóc zrobić odpowiednie zdjęcie, na którym twarz znajdzie się w środku kadru. Można też skorzystać ze zdjęć zapisanych w galerii. Wiele ciekawych funkcji dostępnych jest tylko w wersji płatnej apki, która nie jest tania.

FaceApp

Producent: FaceApp Inc.
Platforma: Android, iOS
Oceny
Możliwości: 7,5/10
Łatwość obsługi: 9,5/10
Ocena ogólna: 8,5/10

Photo Lab Picture Editor

W programie tym wystarczy kilka sekund, by zmodyfikować dowolny obraz, a następnie ustawić go jako tapetę, ikonę kontaktu lub też udostępnić wybranym użytkownikom za pośrednictwem znanych portali społecznościowych.

Photo Lab Picture Editor zawiera ponad dziewięćset rozmaitych efektów, dzięki którym możemy nakładać ramki na zdjęcia, wprowadzać dodatkowe animacje oraz stosować nietypowe filtry. Znajdziemy tu również 50 gotowych stylów graficznych pozwalających zmienić fotografię w dzieło sztuki.

Photo Lab Picture Editor charakteryzuje się prostym interfejsem użytkownika, dzięki któremu łatwo przerobimy styl danego obrazu (np. na czarno-biały), skorzystamy z dostępnych kolaży, by przygotować nietypową wersję zdjęcia, przeprowadzimy fotomontaż lub dokonamy tzw. face-swapa w wyniku którego twarze ludzi (i nie tylko) widocznych na zdjęciu zostaną ze sobą zamienione, dając niespodziewany efekt.

Pośród możliwości programu warto wskazać na ponad 50 stylów sztuki neuronowej, ogromną liczbę ramek na zdjęcia czy garść fajnych funkcji, które możemy nazwać jako "fotomontaż twarzy". Możemy silić się na zamianę twarzy lub pójść na łatwiznę i upodobnić się choćby do pirata. Wydawca chwali się tym, że większość pracy w tym trybie wykonuje za nas rozbudowany algorytm, więc użytkownik nie musi dopasowywać zbyt wielu zmiennych. Dla osób, które są mniej obeznane z edycją grafiki, jak znalazł. Apka ma funkcje odpłatne, ale bardzo wiele z jej możliwości można mieć za darmo.

Photo Lab Picture Editor

Producent: Terminal Eleven
Platforma: Android
Oceny
Możliwości: 7,5/10
Łatwość obsługi: 9,5/10
Ocena ogólna: 8,5/10

LightX

Ciekawy, a zarazem stosunkowo nowy program. Producent reklamuje swój program jako wielofunkcyjny edytor, który oferuje bardzo szeroki zakres funkcji. I w zasadzie wszystko to prawda, jednak warto też pamiętać o tym, że najdroższe elementy potrafią kosztować kilkadziesiąt złotych.

Cenione są w aplikacji efekty Vingette, w których możemy dopasować takie zmienne, jak jasność, odcień, kontrast, nasycenie oraz widoczność cieni. Vingette idzie w parze z pokaźną liczbą filtrów, spośród których nieomal każdy powinien znaleźć efekt, który przypadnie mu do gustu. Dobrze wypadają też tryby rozmycia barw oraz narzędzie odpowiedzialne za łączenie zdjęć. Wypada docenić wiele metod łączenia fotek, które pozwalają wykreować naprawdę atrakcyjne wizualnie obrazy.

Oferowana jest tu cała gama narzędzi do podkręcania selfie. Program daje możliwość wygładzania zdjęć zarówno w trybie ręcznym, jak i w automatycznym. Mamy też filtry upiększające, możliwość zmiany koloru włosów, wsparcie dla efektu bokeh, a nawet możliwość wybielenia naszego lub czyjegoś uzębienia.

LightX

Producent: Terminal Eleven
Platforma: Android, iOS
Oceny
Możliwości: 8/10
Łatwość obsługi: 9/10
Ocena ogólna: 8,5/10

FxGuru

Pełna nazwa produktu to FxGuru: Movie FX Director. Kryje się pod nią program służący do obróbki filmów wideo. Dzięki niemu rozbudujemy nagrane przez nas filmy za pomocą zatykających dech w piersi efektów wizualnych bazujących na rozszerzonej rzeczywistości.

W FxGuru mamy m.in. możliwość amatorskiego montowania efektów specjalnych, które przypominają nieco produkcje, które tworzy się za pomocy profesjonalnych kombajnów multimedialnych, jak Adobe After Effects. Jednak, aby uzyskać dostęp do pełni możliwości programu, należy nabyć jeden z dostępnych w programie pakietów.

FxGuru oferuje ponad dziewięćdziesiąt różnych efektów specjalnych, które składają się z różnych kategorii, takich jak akcja, horror i terror itp. Każda kategoria ma swoje własne efekty. Można też dodać więcej efektów, otwierając bibliotekę. Prosta i łatwa w użyciu aplikacja nie wymaga żadnych profesjonalnych umiejętności edycji wideo, wystarczy pobrać i zainstalować go w urządzeniu, po zakończeniu instalacji można uzyskać dostęp do wszystkich funkcji bez żadnych ograniczeń.

FxGuru: Movie FX Director

Producent: Picadelic
Platforma: Android, iOS
Oceny
Możliwości: 9/10
Łatwość obsługi: 9/10
Ocena ogólna: 9/10