Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wykorzystaj jeden numer na dwóch urządzeniach z eSIM

Wykorzystaj jeden numer na dwóch urządzeniach z eSIM
Chcesz być ultramobilny i pozostać w kontakcie z bliskimi, gdziekolwiek jesteś? eSIM, czyli wirtualna karta SIM daje Ci tę możliwość. Dowiedz się, jak działa eSIM oraz sprawdź ofertę eSIM w Orange Flex. Przekonaj się, że dwa telefony i jeden numer to duża wygoda. eSIM - co to?

Określenie eSIM to skrót od "Embedded SIM" i oznacza wirtualną kartę SIM. Niewielki moduł umieszczony w telefonie pozwala na jej odczyt. Ma ona całkowicie wirtualny charakter - użytkownik otrzymuje ją drogą cyfrową oraz w łatwy i szybki sposób instaluje na swoim urządzeniu. Wystarczy, że wpiszesz wygenerowany kod aktywacyjny lub zeskanujesz kod QR przesłany przez operatora. Dzięki temu, że nie jest to fizyczna, plastikowa karta, możesz korzystać z niej na wielu urządzeniach, które nie mają czytnika kart SIM. To przykładowo smartwatch, laptop, tablet czy smartfon, który nie posiada funkcji Dual SIM, a mimo to możesz umieścić w nim dwie karty.

Z eSIM możesz mieć jeden numer na dwóch telefonach albo kilka numerów w jednym telefonie, na przykład w postaci tradycyjnej karty SIM i dodatkowej karty eSIM. To również świetna okazja do realizacji wszelkich sportowych aktywności bez konieczności zabierania telefonu. Karta eSIM w smartwatchu umożliwia pozostanie w kontakcie podczas treningu czy jazdy na rowerze. Zainstalowana w zegarku dziecka sprawia, że będziesz z pociechą w kontakcie bez konieczności wyposażania jej w telefon - możecie rozmawiać ze sobą przez smartwatcha, który ma przy sobie, na ręku. Orange jako pierwszy operator wprowadził kartę eSIM w Polsce - poznaj jej zalety i sprawdź więcej informacji o ofercie Orange Flex i eSIM - https://flex.orange.pl/cechy/esim.

eSIM - czy warto?

Szybko, wygodnie, bez szkody dla planety i mobilnie - pewnie, że warto. Zapoznaj się z kluczowymi zaletami karty eSIM w Orange Flex:

 • Oszczędność czasu - bez formalności, wychodzenia z domu czy oczekiwania na kuriera z nową kartą SIM. Instalujesz na urządzeniu i gotowe!
 • Z korzyścią dla planety - cyfrowa karta eSIM to zero plastiku, a brak kuriera zmniejsza nieco ślad węglowy.
 • Mobilność - z karty korzystasz, jak chcesz. Podczas biegu, spaceru czy jazdy na rowerze. Nie musisz zabierać telefonu, by pozostać w kontakcie. Połączenia możesz odbierać na przykład ze smartwatcha.
 • Dla najmłodszych - karta eSIM zainstalowana na smartwatchu dziecka pozwala na pozostanie w kontakcie podczas dnia w szkole czy wyjścia do kolegi - bez konieczności zabierania telefonu przez dziecko.
 • Kilka kart eSIM jednocześnie - wirtualna forma eSIM pozwala na zainstalowanie kilku numerów na jednym telefonie.
 • Bezpieczeństwo - cyfrową kartę eSIM znacznie trudniej usunąć z telefonu niż klasyczną kartę. W razie kradzieży, Twój telefon będzie można łatwo odnaleźć.

Które telefony obsługują eSIM?

Z karty eSIM Orange możesz korzystać na smartfonach:

 • Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20+, Samsung Galaxy S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy Fold,
 • iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE 2020,
 • Google Pixel 3, 3a, 3 XL, 4, 4a, 4 XL,
 • Motorolla RAZR.

eSIM do zegarka? Nic prostszego! Z karty eSIM możesz korzystać w smartwatchu:

 • Samsung Galaxy Watch Active 2, Samsung Galaxy Watch 3, Samsung Galaxy Watch LTE,
 • Apple Watch: seria 3, 4, 5, 6, SE.

Jak pobrać eSIM?

Kilka kroków dzieli Cię od cieszenia się innowacyjną kartą eSIM Orange Flex:

 1. Zainstaluj aplikację Orange Flex i na etapie rejestracji zaznacz kartę eSIM.
 2. Prosto, szybko i bezpiecznie potwierdzasz swoją tożsamość.
 3. Wybierasz i opłacasz preferowany Plan.
 4. Aktywujesz i gotowe!

Jeśli chcesz dodać kartę eSIM, a obecnie posiadasz już tradycyjną kartę w telefonie, możesz łatwo zrobić to w aplikacji. Wystarczy, że wejdziesz w swój profil w apce, skorzystasz z opcji "Dodaj kartę dodatkową" i przejdziesz przez kilka intuicyjnych kroków. Tylko tyle - prosto i szybko.

Artykuł sponsorowany