Mnóstwo porad w jednym miejscu - poznaj Poradnik Orange

Mnóstwo porad w jednym miejscu - poznaj Poradnik Orange
W Poradniku Orange znajdziesz setki artykułów, a tylko stosunkowo niewielka część tekstów koncentruje się na usługach operatora. Czego dotyczą więc porady? Smartfony, internet i inne technologie, sprzęt elektroniczny i akcesoria, a także treści multimedialne o różnej tematyce, to tylko niektóre kwestie, o których dowiesz się więcej od Orange w Poradniku.

Nie tylko oferta Orange - Poradnik operatora to liczne i zróżnicowane treści

Poradnik Orange zawiera artykuły na różne tematy. Obecnie na stronie jest już ponad 400 tekstów z poradami i ciekawymi informacjami. Ich liczba ciągle rośnie, a starsze artykuły są dodatkowo aktualizowane na bieżąco.

Jeśli szukasz kompleksowych informacji o usługach Orange, Poradnik to właściwe miejsce. Dowiesz się więc o ofercie: na abonament, na kartę i Orange Flex, internecie światłowodowym i mobilnym, pakietach Orange Love i telewizji, energii w Orange i wielu innych usługach dodatkowych.

Poradnik Orange to jednak znacznie więcej wiedzy. Większość artykułów tylko pośrednio łączy się z ofertą operatora i zaciekawi także osoby, które nie korzystają z jego usług i nie mają takich planów.

Smartfony - porady dla użytkowników i klientów

Ponad jedną czwartą tekstów od Orange stanowią porady dotyczące smartfonów. Część z nich może zainteresować większość użytkowników telefonów, a inne przydadzą się szczególnie tym, którzy zastanawiają się nad zakupem nowego sprzętu. W Poradniku Orange znajdziesz między innymi:

 • Recenzje i testy konkretnych telefonów, informacje o nowych modelach i zapowiedzi premier;
 • Informacje o poszczególnych markach i seriach telefonów oraz ich cechach charakterystycznych i historii;
 • Porównania i zestawienia smartfonów oraz porady, który model wybrać, w zależności od różnych kryteriów (np. cena, aparaty, ekran, procesor, pamięć RAM i ROM, łączność, wytrzymałość, bateria, dual SIM, design czy potrzeby seniorów, dzieci, graczy amatorów fotografii i innych grup użytkowników);
 • Artykuły na temat działania smartfonów, w tym poszczególnych podzespołów, rozwiązań technologicznych i nowinek czy systemów operacyjnych i dodatkowego oprogramowania telefonów komórkowych;
 • Szereg porad dla użytkowników smartfonów, dzięki którym lepiej wykorzystasz funkcje telefonu i zadbasz o sprzęt;
 • Teksty o różnych akcesoriach do smartfonów.

Internet - porady praktyczne i ciekawe informacje

Poradnik Orange to także solidna dawka wiedzy dotyczącej internetu. Porady na ten temat również są bardzo zróżnicowane, a oprócz nich na stronie operatora znajdziesz też ciekawe teksty o bardziej ogólnym charakterze.

Dowiesz się więc między innymi wiele o technologii FTTH (internet światłowodowy) i rozwiązaniach, które umożliwiają mobilny i bezprzewodowy transfer danych (np. 4G LTE, 5G, Wi-Fi), a także o historii internetu w Polsce i na świecie.

Orange oferuje także porady dla użytkowników internetu, które pomogą Ci efektywniej korzystać z sieci. Niektóre z nich dotyczą wyboru oferty, ale większość koncentruje się na zagadnieniach takich jak sprawne działanie domowej sieci, prędkość i stabilność transferu i tym podobne.

Poradnik Orange zawiera również ważne teksty dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu. Porady w tym zakresie to zarówno ogólne zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, jak i kwestie zakupów online, ochrony komputerów i smartfonów przed złośliwym oprogramowaniem, zabezpieczania sieci Wi-Fi, ochronie danych osobowych, czy blokowania treści dla dorosłych.

Artykuły o innym sprzęcie i technologiach w Poradniku Orange

Smartfony to większość asortymentu oferowanego w sklepie Orange, ale Poradnik operatora zawiera też artykuły na temat innych urządzeń elektronicznych i technologii z nimi związanych. Przeczytasz tam więc porady i informacje, które dotyczą między innymi:

 • Smartwatchy i inteligentnych opasek;
 • Telewizorów LED i OLED oraz Smart TV;
 • Modemów i routerów;
 • Sprzętu audio;
 • Laptopów i konsoli do gier;
 • Dronów i pojazdów elektrycznych;
 • Urządzeń domowych typu Smart.

O czym jeszcze pisze Orange w Poradniku?

W Poradniku Orange zawartych jest też wiele innych wartościowych treści na pokrewne tematy. Większość z nich związana jest z multimediami. Coś dla siebie znajdą więc fani filmów i seriali, gier komputerowych, a także sportu i oglądania wydarzeń sportowych.

Jeśli szukasz informacji i porad w wymienionych powyżej obszarach, zajrzyj na stronę Poradnika Orange: www.orange.pl/poradnik/. Stworzona przez operatora wyszukiwarka znacznie ułatwi Ci znalezienie treści, które Cię interesują.

Artykuł sponsorowany