Dlaczego warto bawić się z dzieckiem klockami LEGO?

Dlaczego warto bawić się z dzieckiem klockami LEGO?
Klocki Lego to jedne z najbardziej popularnych i lubianych zabawek małych dzieci. Jednak ze względu na szerokie walory edukacyjne mogą być wykorzystywane również w przypadku nieco starszych dzieci. Zabawa klockami Lego nie ma żadnych ograniczeń. Dzieci mogą budować wszystko, co tylko chcą. Wykorzystują przy tym swoją kreatywność, a także możliwości manualne.

Wspólna zabawa z dzieckiem klockami Lego

Na rynku zakupić można wiele rodzajów klocków, które wykonane są z drewna, plastiku, różnią się kształtem i kolorem. Jednak zdecydowanie najbardziej popularne są klocki LEGO. Jest to renomowana marka klocków, znana na całym świecie. Klocki LEGO stworzone są z plastiku. Posiadają wypustki i wgłębienia, które umożliwiają łączenie poszczególnych elementów. Niezwykłe bogactwo kolorów, kształtów pozwala na uzyskanie ogromnych możliwości konstrukcyjnych. Jednocześnie klocki Lego są bardzo trwałe. Dzięki czemu mogą służyć dzieciom przez wiele lat. Ponadto dzięki zastosowaniu wysokiej jakości plastiku klocki Lego można z łatwością czyścić, usuwając z nich wszelkie zanieczyszczenia i bakterie. Są to zatem produkty bezpieczne dla dzieci.

Jednak poza swoją funkcjonalnością klocki LEGO mogą przyczynić się do rozwoju dziecka. Zapewniają zatem zabawę na najwyższym poziomie. Ponadto mogą angażować we wspólną aktywność nie tylko dzieci lecz także rodziców. Pozwala to zatem rozwijać więzi rodzicielskie, a także budować zaufanie i głębokie emocje między dzieckiem a rodzicem. Dzieci, które bawią się klockami LEGO wraz ze swoimi rodzicami uczą się nowych zachowań, a także umiejętności dzielenia się. Ponadto jeżeli dziecko bawi się klockami z rówieśnikami, wówczas budują się w nim kompetencje społeczne, a także umiejętność pracy w grupie. LEGO Minecraft to wysokiej jakości klocki, które zapewniają doskonałą zabawę oraz możliwość rozwoju wyobraźni.

Zabawa klockami Lego - jakie przynosi korzyści

LEGO Harry Potter to bardzo popularna seria klocków Lego, która wybierana jest zazwyczaj przez chłopców. Jednak dużym zainteresowaniem cieszą się także LEGO Jurassic World. Tym samym klocki Lego mogą być wykorzystywane zarówno przez dzieci powyżej jednego roku życia, ale także przez nastolatków. Kolorowe klocki o różnorodnych kształtach zachęcają dzieci do nauki oraz poznawania nowych kształtów. Właściwe łączenie poszczególnych elementów może być dużym wyzwaniem dla najmłodszych. Z kolei starsze dzieci, które budują z małych klocków ogromne konstrukcje, muszą wykazać się dużą precyzją i cierpliwością. Jednocześnie ćwiczą się w takiej sytuacji umiejętności manualne. 

Ponadto zabawa klockami Lego to rozwój wyobraźni i kreatywności. Oczywiście zestawy zawierają instrukcje oraz propozycje modeli, jednak nie musi to ograniczać dziecka, które może czerpać z własnych inspiracji. W przypadku dzieci, które preferują tworzenie indywidualnych projektów na bazie klocków LEGO warto wybierać zestawy klasyczne. Dzięki nim dzieci będą mogły stworzyć niemalże wszystko.

Klocki LEGO wymagają także dużej spostrzegawczości, aby odnaleźć właściwy element. Dziecko musi wykazywać się w takiej sytuacji także cierpliwością. Natomiast rodzice mogą nie tylko obserwować rozwój swojego malucha, lecz także pomagać mu w tworzeniu nowych konstrukcji. Wspólna zabawa z dziećmi pozwala budować relacje, a także wspomaga umiejętność pracy w grupie. To zaś kompetencja niezwykle przydatna zarówno w szkole, jak i w życiu.

ARTYKUŁ PARTNERA