Spacerujący krasnal

Spacerujący krasnal
e-suplement
Proponuję zbudowanie prostego, ale ciekawego mobilu stołowego. Tym razem jest to poruszający się krasnal, który przebierając nogami schodzi po pochylni. Model jest prosty w budowie, ale efektowny.

Do wykonania zabawki użyjemy cienkiej płyty, pianki lub trudniejszej w obróbce, ale za to trwalszej ? sklejki, którą trzeba ciąć piłą włośnicową lub elektryczną wyrzynarką. Piankę można ciąć bez problemu nożem, kleić, wykańczać papierem ściernym, co ważne, daje się po niej pisać fl amastrami, a następnie można ją malować akwarelami. Jeśli zdecydujemy się na piankę omawiany model możemy wykonać w ciągu jednego wieczoru. Myślę, że brzmi to zachęcająco i zapraszam do pracy.

Materiały: pianka, farby akwarelowe, gwoździki, ciężka metalowa podkładka o średnicy 27 mm lub też inny obciążnik. Piankę o grubości 5 mm (w postaci dużego arkusza) kupimy w sklepie z materiałami dla plastyków.

Warto wydać około 20 złotych, bo może się również przydać do budowy innych modeli. Piankę można z łatwością obrabiać ? ciąć i kleić klejem zwykłym lub klejem na gorąco ? serwowanym z glutownicy. Narzędzia: nóż do tapet, klej na gorąco z glutownicy, klej do papieru, kombinerki, papier ścierny. Bardzo ułatwi pracę Dremel ze specjalną końcówką, która umożliwi cięcie i piłowanie pianki.

Krasnal ? korpus i noga. Kształt korpusu oraz nogę możemy odrysować na papierze albo wykorzystać rysunek zamieszczony w MT. Należy zwrócić uwagę na widoczne na rysunku kropki na korpusie i nodze.

Ciąg dalszy artykułu znajdziesz w majowym numerze magazynu Młody Technik

Ściągnij rysunek krasnala do wydruku i wycięcia.

Przeczytaj także
Magazyn