XIII Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich "KONIK"

W dniach 20-21 października 2016 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się XIII edycja Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. W tym roku zagości na nich ponad 70 wystawców.

Pasje studentów Politechniki Warszawskiej są ogromną siłą napędową do tworzenia innowacyjnych projektów, o czym będzie można się przekonać podczas Targów. Dzięki wiedzy uzyskanej podczas podczas uczelnianych zajęć oraz własnemu talentowi i kreatywności rozwijają się w wielu dziedzinach nauki , m. in.: biomechaniki, informatyki, astronautyki, elektroniki, automatyki czy materiałoznawstwa.

Poprzednie edycje były okazją do przyjrzenia się z bliska takim konstrukcjom jak: model sztucznej satelity, elektryczny gokart, robot sterowany ruchem dłoni, układy elektroakustyczne, autorskie gry komputerowe, modele pojazdów i dronów. W tym roku również wystawcy będą zaskakiwać swoimi umiejętnościami i pomysłowością i umożliwią odwiedzającym obejrzenie m.in. łodzi z kompozytów węglowych, autonomicznego robota wyścigowego Robot Racine, drukarki 3D i frezarki w jednym (Kreator 3D), symulatora szybowca czy neuroprotezy. Targom będą towarzyszyły konkursy, a także wydarzenie organizowane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów - Wampiriada, które umożliwi uczestnikom imprezy na honorowe oddanie krwi.

Wydarzenie jest organizowane przez Radę Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej oraz Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej. Jego celem jest promowanie wśród studentów działalności naukowej,a wstęp jest bezpłatny. Skierowane jest do studentów, a także wszystkich których interesują nowinki ze świata nauki i techniki. Targi zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz Rektora Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji o targach na stronach:

www.facebook.com/KonikPW

www.rkn.sspw.pl