Zapisz się na warsztaty - Warsaw Science Talks

Trwają zapisy na warsztaty w ramach projektu "Warsaw Science Talks". W ramach projektu na Politechnice Warszawskiej odbędzie się jesienny cykl spotkań z naukami ścisłymi i technicznymi. Projekt skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a jego celem jest rozwijanie zainteresowań i kompetencji naukowych młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

W ramach 4 spotkań (19 i 20 listopada oraz 3 i 4 grudnia 2016 roku) odbędą się 4 wykłady popularnonaukowe z  chemii kosmetyków, elektrochemii, urbanistyki i fizyki jądrowej oraz łącznie 16 warsztatów z architektury, chemii kosmetyków, chemii polimerów, energetyki, fizyki, robotyki i urbanistyki.

Każde z weekendowych spotkań rozpocznie się o godz. 10:00 godzinnym wykładem. Po jego zakończeniu od godz. 11.00 do 13.30 młodzież będzie brała udział w jednym z czterech warsztatów naukowych (do wyboru). W czasie warsztatów młodzi ludzie samodzielnie wykonają ćwiczenia praktyczne i poznają ciekawe zagadnienia z wybranej dziedziny wiedzy.

Podczas warsztatów z urbanistyki uczniowie wykorzystując aplikację mobilną będą mieli okazję zapoznać się z problemami trapiącymi miasto, zdecydować o strategii ich rozwiązania, a także zaproponować własne pomysły na rozwój Warszawy, na uczestników zajęć z chemii kosmetyków czeka tworzenie swoich naturalnych i ekologicznych kosmetyków, a podczas warsztatu z robotyki młodzież min.  zbuduje i zaprogramuje własne mobilne roboty.

Wykłady prowadzić będą doświadczeni i zaangażowani popularyzatorzy nauki, pracownicy, doktoranci, absolwenci oraz studenci ostatnich lat studiów Politechniki Warszawskiej.

Udział w wykładach jest darmowy i nie wymaga rejestracji. Zapraszamy do udziału w wykładach również rodziców i nauczycieli. Opłata za udział w warsztacie wynosi symboliczne 20 zł i wymaga rejestracji on-line – formularz jest dostępny na stronie internetowej klatrat.org.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.