Praktyczny Kurs Elektroniki

Praktyczny Kurs Elektroniki
Jeśli nie masz bladego pojęcia o elektronice, ale chętnie byś poznał jej podstawy, to masz jedyną, niepowtarzalną okazję. We współpracy z bratnią redakcją miesięcznika Elektronika dla Wszystkich publikujemy w Młodym Techniku cykl 24 fascynujących lekcji dla zupełnie początkujących.

Jest to Praktyczny Kurs Elektroniki (PKE) z akcentem na Praktyczny, gdyż każda Lekcja składa się z projektu i wykładu z ćwiczeniami, przy czym projekt to konkretny układ elektroniczny samodzielnie montowany i uruchamiany przez „kursanta”.

Pewnie myślisz sobie – pięknie, ale jak ja mam montować układy nie mając lutownicy ani żadnych części elektronicznych. Otóż jest rozwiązanie. Lutownicy nie będziesz w ogóle używać, gdyż wszystkie układy będą montowane na płytce stykowej, do której wkłada się „nóżki” elementów na wcisk.

I rzecz najważniejsza! Wydawnictwo AVT przygotowało zestaw EdW 09, zawierający płytkę stykową i wszystkie elementy, jakie będą potrzebne do wykonania kilkunastu projektów zaplanowanych w PKE. Zestaw EdW 09 będzie można kupić w sklepie internetowym www.sklep.avt.pl lub w sklepie firmowym AVT (Warszawa, ul. Leszczynowa 11) – cena brutto 47 zł.

Wszystkie części Praktycznego Kursu Elektroniki do pobrania w formacie PDF:

Warto też kupić archiwalne numery MT na www.ulubionykiosk.pl.