Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotografowanie w podróży

Fotografowanie w podróży
Sezon na orientalne wycieczki trwa. Oto kilka przydatnych wskazówek!

Jeżdżąc w odległe zakątki, masz duży wybór tematów – mogą to być ludzie, krajobrazy czy też architektura. „Bez względu na to, co zdecydujesz się uwieczniać, nie skupiaj się za bardzo na swoim sprzęcie. Zazwyczaj najlepsze obrazy z podróży nie są zasługą najlepszego i najnowszego aparatu”, przekonuje Gavin Gough, specjalista od fotografi i podróżniczej. „Sęk tkwi w określeniu tego, co chcesz na zdjęciu pokazać”.

Jeżeli planujesz urlopową wyprawę, zastanów się, co możesz tam ciekawego zastać. Pamiętaj, że podróżowanie to nie tylko wyjazd za granicę. Ciekawe zdjęcia podróżnicze można robić także we własnej okolicy – wystarczy znaleźć ciekawy motyw i odpowiednio do niego podejść.

Zacznij już dzisiaj…

  • Mniej znaczy więcej. Spróbuj robić więcej zdjęć mniejszej liczby rzeczy. Nie spiesz się.
  • Ćwicz w domu. Uwieczniaj swoje okolice tak, jakbyś był w podróży. Jest to bardzo dobre ćwiczenie, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na biletach lotniczych!
  • Opowiedz historię. Tworzenie fotoreportaży poprawi Twoje umiejętności dużo szybciej, niż robienie pojedynczych, odrębnych zdjęć.
  • Nie zerkaj na ekran aparatu. Wyłącz automatyczny podgląd wykonywanych zdjęć.
  • Rób zdjęcia! Nie nauczysz się fotografowania, oglądając strony internetowe, lub czytając książki. Będziesz miał o wiele większe szanse wykonania dobrych ujęć, jeśli faktycznie będziesz fotografował.