Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Tworzymy jesienne abstrakcje

Tworzymy jesienne abstrakcje
Najwyższy czas, by wyjść z domu i uchwycić na zdjęciu kolory jesieni. Nie ograniczaj się do standardowych zdjęć jesiennych liści, szukaj nowych sposobów ekspresji. Wykorzystując kolory i kształty, możesz stworzyć unikalne jesienne abstrakcje.

Profesjonalny fotograf dzikiej przyrody, Mark Hamblin, podpowiada, że aby zrobić dobre zdjęcia, nie musisz czekać na piękną pogodę. „Nawet w pochmurne dni można zrobić coś ciekawego, ponieważ w miękkim, jesiennym świetle nie musisz się obawiać mocnych cieni ani przepaleń w najjaśniejszych obszarach kadru”.

Jedną z technik jest fotografowanie kolorowych pni drzew z długim czasem otwarcia migawki; innym sposobem jest posmarowanie filtra wazeliną, tak by zamazać określoną jego część (zobacz poniżej). „Najważniejsze, by nie przesadzić z wazeliną i smarować nią horyzontalnie, a nie wertykalnie. Podobną technikę można stosować wiosną, fotografując kwiaty, ale wówczas należy posmarować górną część filtra, odwrotnie niż w wypadku drzew”, mówi Hamblin.

Rozsmarowanie wazeliny na starym filtrze daje niesamowite efekty - nasze zdjęcia w niczym nie przypominają już tradycyjnych „widoczków”

Zacznij już dzisiaj…

  • Jesień jest idealna do abstrakcyjnych fotografii, ponieważ ta technika technika najlepiej sprawdza się w ponure, pochmurne dni.
  • Warto eksperymentować – wymaga to trochę cierpliwości, ale metodą prób i błędów możesz dojść do oszałamiających efektów.
  • Spróbuj posmarować filtr wazeliną, ale wybierz do tego stary filtr - lepiej nie ryzykować i nie brudzić
    nowego.