Jak wybrać ładowarkę do samochodu elektrycznego?

Jak wybrać ładowarkę do samochodu elektrycznego?
Na polskich drogach coraz częściej spotykamy samochody elektryczne. Przed zakupem takiego auta warto się zastanowić, gdzie i w jaki sposób będziemy korzystać z ładowania. Szczegółowe informacje na temat ładowarek znajdziesz w niniejszym poradniku. Poznaj kilka wartościowych wskazówek i ciesz się wygodą jazdy każdego dnia.

Kupuj u profesjonalistów

Nie ulega wątpliwości, że ładowarki zdecydowanie warto kupować w renomowanych sklepach, które cieszą się uznaniem wśród kierowców samochodów elektrycznych. Dzięki temu podczas zakupów uzyskasz fachową pomoc i rzetelne wsparcie obsługi. Wszystko po propozycją będą ładowarki do samochodu elektrycznego ze sklepu Milivolt. Kupisz tu stacje ładowania dla miejsc publicznych, hoteli, flot, samorządów, a także domów prywatnych. Ponadto firma zajmuje się montażem urządzeń oraz projektowaniem systemów pobierania opłat i rozliczania kosztów. Wszystko to sprawia, że nie sposób przejść obojętnie obok tak atrakcyjnej oferty. Wybierz najlepsze ładowarki do samochodu elektrycznego już dzisiaj.

Domowa stacja ładowania

W ofercie sklepu Milivolt znajdziesz domową stację ładowania samochodów Wallbox Pulsar. Charakteryzuje się zintegrowanym kablem zakończonym wtyczką typu 2. To niewielka ładowarka o bardzo szerokich możliwościach, która perfekcyjnie sprawdzi się w garażach, na parkingach prywatnych, a także w budownictwie wielorodzinnym. Ponadto sprzęt można obsługiwać za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej i zablokować dostęp osobom postronnym. Zakres mocy pomiędzy 2,2 a 22 kW sprawia, że ładowarka sprawdzi się przy każdych parametrach instalacji zasilającej. W dodatku urządzenie jest kompatybilne z 2-fazowymi układami transformatorowymi samochodów niemieckich.

Przenośna ładowarka

Kolejną wartą uwagi propozycją jest przenośna ładowarka samochodów elektrycznych zasilana z gniazda siłowego CEE 5-pin o mocy 11kW. Charakteryzuje się kablem typu 2 oraz czytnikiem RFID. Atutem takiego rozwiązania jest mobilność, bezpieczeństwo, niezawodność oraz komfort pracy w każdych warunkach. Pamiętaj, że moc ładowania regulowana jest przyciskiem i urządzenie może zapamiętać Twoje ustawienia. Warto również wspomnieć o funkcji opóźnienia startu do 6 godzin, przejrzystym wyświetlaczu, czytniku kart RFID oraz zaawansowanym zabezpieczeniu elektrycznym

Publiczna stacja ładowania

Bogaty asortyment firmy Minlivolt obejmuje również publiczne stacje ładowania samochodów z dwoma gniazdami typu 2 o mocy 2x 22kW. To bezpieczne, a zarazem niezawodne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się przestrzeni miejskiej. Mowa tu nie tylko o aspektach funkcjonalnych, ale również estetycznych. Ładowarki spełniają wszystkie wymagania ustawy o elektromobilności dla urządzeń publicznych. Komunikacja odbywa się przez sieć GSM za pośrednictwem OCPP 1.6. Ponadto możliwa jest zdalna obsługa za pomocą komputera i urządzeń mobilnych. Kolejnym ważnym punktem jest możliwość włączenia do sieci GreenWay w celu prowadzenia rozliczeń. Ładowarki wyposażono w dwa czytniki kart RFID oraz dwa wyświetlacze OLED.