Ciekawe gadżety do aut osobowych i ciężarowych

Ciekawe gadżety do aut osobowych i ciężarowych
Podróże dla większości osób są przyjemnością. Pozwalają na poznanie nowych zakątków świata, ich kultury czy kuchni. Mogą odbywać się samotnie lub w towarzystwie, za pomocą transportu publicznego lub samochodu. Dla niektórych są też nieodłączną częścią codziennej pracy. Niezależnie jednak od kierunku i powodu, dla którego się odbywają, zawsze są przyjemniejsze z odpowiednim zestawem gadżetów.

Zestaw głośnomówiący lub słuchawka bezprzewodowa

O ile twój samochód - prywatny lub służbowy - nie został wyposażony w zestaw głośnomówiący, z którym sparujesz swój telefon, powinieneś zainwestować we własne urządzenie, które pozwoli ci na kontakt z innymi.

W tym celu świetnie sprawdzają się zarówno zestawy głośnomówiące, jak i słuchawki na jedno ucho. Dzięki tym gadżetom szybko przyjmiesz połączenia, a jednocześnie nie będziesz musiał trzymać telefonu przy uchu, ryzykując kolizją lub mandatem.

Uchwyt do telefonu

Bez wątpienia jednym z najważniejszych akcesoriów w dzisiejszych czasach jest uchwyt do telefonu. Pozwoli na umieszczenie tego ważnego elementu elektronicznego w miejscu, w którym będzie bezpieczny. Co więcej, ułatwi szybką obsługę GPS czy też odrzucanie i odbieranie połączeń przychodzących na zestaw głośnomówiący. Dzięki temu łatwiej będzie nam pozostawać w kontakcie z najbliższymi, co na pewno docenią osoby pracujące w podróży, jak choćby kierowcy samochodów ciężarowych. Bez wątpienia przyda się także do komunikacji z szefem.

Tradycyjny uchwyt do samochodu jest przyklejany na szybę za pomocą mocnej przyssawki. Alternatywą może być jednak uchwyt nakładany na kratki wentylacyjne samochodu. To, który wybierzesz, zależy przede wszystkim od twoich preferencji oraz kształtu auta, który wpłynie na to, z jakiego gadżetu będzie ci wygodniej korzystać. Więcej praktycznych porad na ten temat znajdziesz na stronie beautyride.pl, czytając artykuł "Uchwyty na telefon - jaki powinien być najlepszy gadżet?".

Samochodowa ładowarka

Długa podróż, w szczególności taka odbywana samochodem dostawczym, może dać się we znaki, a także wyczerpać doszczętnie twoją baterię w telefonie. Dlatego warto jeszcze przed wyjazdem kupić ładowarkę, która zagwarantuje, że nawet na wielokilometrowej trasie telefon będzie działał bez zarzutu.

Wideorejestrator

Czy to w prywatnym, czy w firmowym samochodzie, warto zaopatrzyć się w wideorejestrator. Pomoże on zarejestrować wszystkie wydarzenia na drodze, dzięki czemu z łatwością rozwiejesz wszystkie wątpliwości i rozwikłasz niejasności, gdyby doszło do najgorszego, czyli kolizji. W prywatnych sprawach wspomoże cię w trakcie dyskusji z ubezpieczycielem, a jeśli prowadzisz zawodowo, może rozwiać wątpliwości twojego szefa względem każdego nieprzyjemnego zdarzenia.

Gadżety związane z hobby

Jeśli podróżujesz służbowo, na przykład w samochodzie ciężarowym, powinieneś zadbać o stan swojego ducha i ciała najlepiej, jak umiesz. Dlatego nie zapomnij o gadżetach związanych z hobby, które pomogą ci spędzić przerwę w trasie w sposób przyjemny i odciążający. Wędkowanie, książka, muzyka, a może gra wideo? Nie ma znaczenia, co wybierzesz - ważne, abyś dobrze się przy tym bawił. A jeśli nie masz pomysłu na to, jak spędzić przerwę, wystarczy, że zajrzysz na stronę trans-moto.pl, aby znaleźć tam kilka pomysłów.