Testujemy aplikacje... Zadbaj o kondycję i wygląd

Testujemy aplikacje... Zadbaj o kondycję i wygląd
Przedstawiamy przegląd aplikacji, które doskonale mogą Was wspierać w dbaniu o kondycję i zdrowy wygląd.

Fitness Meal Planner

 

Ta aplikacja pozwala zadbać o dietę. Zanim jednak poda odpowiedni jadłospis, potrzebuje od użytkownika nieco informacji. Pyta więc o wiek, płeć, wzrost i wagę. Próbuje określić, jaką budowę ma ciało i jaki cel diety jest możliwy do osiągnięcia, zbierając przy okazji informacje na temat naszej aktywności fizycznej. W appce można również zaznaczyć opcje sporządzania zestawów dla wegetarian oraz alergików.

Na tej podstawie program wylicza dzienne zapotrzebowanie kaloryczne użytkownika aplikacji i w postaci tabeli podaje mu menu na cały dzień. W tabeli tej znajdujemy informacje: o której godzinie musimy jeść, co oraz w jakich ilościach. Nie zapomniano także o wartościach kalorycznych poszczególnych potraw. Ciekawym rozwiązaniem są obrazki zamiast napisów. Gdy chcemy sprawdzić przepis na konkretne danie, wystarczy w nie kliknąć, a następnie wybrać ikonę z literą "i".

Jeśli w tabeli odkryjemy coś, czego nie lubimy, za pomocą ikony ołówka możemy zmodyfikować posiłek: aplikacja ma przygotowaną listę substytutów o podobnej kaloryczności i wartościach. W menu znajdziemy listę zakupów - sami decydujemy o tym, na ile dni zapasów potrzebujemy. W zakładce "Program Info" widnieją informacje o wartościach odżywczych naszej diety oraz jej celach.

 

30-dniowe Wyzwanie Fitness

Oryginalna angielska nazwa aplikacji to 30 Day Fitness Challenge. Dostarcza gotowych zestawów ćwiczeń na wzmocnienie organizmu. Zajęcia są rozpisane na 30 dni i przygotowane dla trzech grup odbiorców: amatorów, średniozaawansowanych oraz osób mających już spore doświadczenie w regularnych treningach. Każdy dzień oferuje inny zestaw treningowy.

W aplikacji znajdziemy ćwiczenia dla całego ciała bądź poszczególnych partii mięśni: brzucha i pleców, ramion i karku, a także pośladków. Każde z ćwiczeń zawiera instrukcję, która wskazuje, jak wykonywać je poprawnie. Wbudowano też linki do filmów instruktażowych na YouTube.

Aplikacja wykorzystuje moduł Text-to-Speech, aby przetwarzać komendy wirtualnego trenera z języka angielskiego na polski. Ponadto możliwe jest zintegrowanie danych o treningach z usługą Google Fit, a także skonfigurowanie przypomnień o zbliżającej się porze treningu.

 

Licznik kalorii - YAZIO

 

Aplikacja pomagająca w utrzymaniu diety. Podobnie jak Meal Planner, pyta o podstawowe dane: płeć, wiek, przeciętny poziom aktywności fizycznej, wagę, a także o cel, który chcemy osiągnąć, korzystając z aplikacji. Do wyboru mamy trzy opcje: schudnąć, utrzymać aktualną wagę lub nieco przybrać na masie. Aby korzystać z licznika kalorii YAZIO, musimy założyć konto w usłudze, a nasze dane będą synchronizowane na serwerach firmy.

Gdy podamy wstępne informacje, program wyliczy nam, ile kalorii dziennie powinniśmy spożywać i kiedy osiągniemy zakładany cel. Później będziemy dodawać informacje o kolejnych spożytych posiłkach, korzystając z dostępnej w aplikacji listy produktów, a także o przeprowadzonych ćwiczeniach fizycznych. To wszystko pozwoli regularnie monitorować postępy, które robimy na drodze do założonego celu.

Niektóre z funkcji w aplikacji YAZIO - m.in. zaawansowane dane o zawartości odżywczej poszczególnych posiłków, a także statystyki naszej diety - są dostępne tylko po wykupieniu wersji płatnej. Ceny wahają się od 7 do 25 euro miesięcznie, zależnie od pakietu.

 

8fit - Fitness na co dzień

Twórcy aplikacji zachwalają, że ich program pozwala stracić na wadze za pomocą zdrowego odżywiania się i systematycznej aktywności fizycznej. Narzędzie umożliwia połączenie w jednym miejscu zarządzania dietą i codziennymi ćwiczeniami.

Na podstawie wprowadzonych danych, których zestaw znamy już z innych aplikacji tego typu - czyli wieku, wagi ciała i preferencji żywieniowych - użytkownik otrzymuje spersonalizowany plan treningowy i żywieniowy. Program przypomina o kolejnych punktach zdrowotnego harmonogramu za pomocą powiadomień na telefon lub e-mail. Aplikacja potrafi też tworzyć dostosowaną do planu listę zakupów.

Plany żywieniowe przygotowane są przez dietetyków. Można je dopasować do takich preferencji, jak np. dieta nisko-węglowodanowa, dieta paleo, dieta odchudzająca itd. Ćwiczenia zaś dostępne są na wielu poziomach zaawansowania, dostosowywanych w miarę czynionych przez użytkownika postępów. Aplikacja asystuje nawet przy wyspecjalizowanych treningach (trening HIIT, Tabata, Budowanie Mięśni). W pakiecie płatnym użytkownik dostaje m.in. przepisy na zdrowe i odżywcze posiłki, plany treningowe stworzone do kształtowania sylwetki i porady dotyczące dodatkowych ćwiczeń przeznaczonych do budowania mięśni.

 

Krokomierz i Odchudzanie Trener

 

Kroki użytkownika są tu śledzone przez cały dzień, niezależnie od tego, czy trzyma on swoje urządzenie w dłoni czy w kieszeni. W appce można oprócz nich zapisywać kalorie, przebyty dystans oraz czas aktywności - podczas spaceru, truchtu lub biegu.

Dzięki GPS śledzimy na mapie trasy swoich biegów, spacerów czy jazdy na rowerze. Program pozwala też kontrolować wagę i BMI, a także porównać zmiany z własną aktywnością i innymi parametrami. Co więcej, dzięki synchronizacji aktywności może zostać utworzone narzędzie utraty wagi.

Aplikacja pozwala również powoływać do życia grupy marszowe ze swoją rodziną i przyjaciółmi, aby móc porównywać na żywo dzienną liczbę zrobionych kroków. Zapewnia to dodatkowy bodziec w dążeniu do utrzymania zdrowego trybu życia. Jedną z zalet programu jest też możliwość synchronizacji z kontem MyFitnessPal.

Przeczytaj także
Magazyn