Test aplikacji: programy ze sztuczną inteligencją

Test aplikacji: programy ze sztuczną inteligencją
Poniżej przedstawiamy test pięciu aplikacji na smartfona, wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Hound

1. Hound

Podobnie jak w usłudze wyszukiwania głosowego Google, również w aplikacji Hound można wydawać polecenia, mówiąc do swojego smartfona czy tabletu, a program podaje oczekiwane przez nas wyniki. Aplikację aktywuje się bez używania palca czy jakiegokolwiek dotykania ekranu. Wystarczy powiedzieć „OK, Hound” i program oraz stojąca za nim sztuczna inteligencja są już w gotowości.

Hound oferuje szeroką gamę funkcji. Pozwala np. na wybór i słuchanie ulubionej muzyki lub oglądanie wideo, prezentowane na liście odtwarzania SoundHound. Oprócz tego za pomocą appki ustawimy timer i zestaw alarmów powiadamiających.

Użytkownik poprzez Hounda może zapytać o pogodę lub jej prognozę na najbliższe dni. Może też poprosić, aby program pomógł mu znaleźć najbliższe i najlepsze restauracje, kina i godziny seansów filmowych, jest też w stanie np. zarezerwować Ubera lub wykonać potrzebne obliczenia.

HOUND Voice Search & Mobile Assistant
Producent: SoundHound Inc.
Platformy: Android, iOS
Oceny:
Możliwości: 7
Łatwość obsługi: 8
Ocena ogólna: 7,5

ELSA

2. ELSA

Ta aplikacja jest reklamowana jako narzędzie do poprawiania akcentu w języku angielskim. ELSA (English Language Speech Assistant) oferuje profesjonalny coaching wymowy z serią ćwiczeń i dostępem do materiałów dydaktycznych, zasilany przez sztuczną inteligencję.

Jeśli użytkownik chce znać właściwą wymowę konkretnego słowa, po prostu wpisuje je i powtarza za syntezatorem. Wymowę ocenia nie on sam na podstawie porównania z odtwarzanym dźwiękiem, lecz algorytm, który wskazuje popełniane błędy i sugeruje, co należy poprawić.

Program posuwa się nawet do tego, że instruuje, jak poruszać językiem i wargami, aby skorygować wymawiane słowa. Śledzi postępy użytkownika oraz ocenia jakość i poziom wymowy. Aplikacja jest bezpłatna w Play Store i iTunes.

ELSA Speak: English Accent Coach
Producent: ELSA
Platformy: Android, iOS
Oceny: Możliwości: 6
Łatwość obsługi: 8
Ocena ogólna: 7

 

Robin

3. Robin

Aplikacja Robin jest mobilnym, osobistym asystentem, wykorzystującym sztuczną inteligencję. Zapisuje dyktowane teksty, serwuje informacje lokalne podobne do tych, które oferuje Hound, a przy okazji opowiada dowcipy i nawiguje za pomocą GPS.

Poprzez tę appkę można znaleźć miejsce parkingowe, otrzymać niezbędne informacje o ruchu drogowym, wyszukać prognozę pogody lub dostać powiadomienia o tym, co dzieje się na Twitterze. Za pośrednictwem programu zadzwonimy nawet do określonej osoby bez wybierania numeru czy szukania jej na liście kontaktów – appka robi to za użytkownika.

Robin zadba również o rozrywkę. Wystarczy poprosić o odtworzenie ulubionej playlisty. Można też zapytać o to, co słychać, wskazując na kategorię tematyczną, taką jak np. sport, wiadomości z kraju i ze świata, zdrowie, nauka, biznes lub technika.

Robin – AI Voice Assistant
Producent: Audioburst
Platformy: Android, iOS
Oceny:
Możliwości: 8,5
Łatwość obsługi: 8,5
Ocena ogólna: 8,5

 

Otter Voice Notes

4. Otter Voice Notes

Producent tej aplikacji, firma Otter, zachwala ją, zapewniając, że na podstawie użytkowania i rozmów cały czas się uczy, potrafi rozpoznawać ludzi po głosie i szybko wyświetla szukane tematy po wypowiedzeniu słów kluczowych. Appka jest darmowa. W wersji „pro” można uzyskać nowe funkcje, związane głównie z większą skalą działalności.

Otter jest narzędziem, które może przydać się zwłaszcza ludziom biznesu. Rejestruje przebieg spotkań i sporządza z nich na bieżąco notatki – w dodatku za jej pomocą możemy podzielić się sprawozdaniami z kolegami z zespołu, używającymi tego samego narzędzia. Zaprosimy też ich również do redagowania i komentowania poczynionych zapisków.

Dzięki aplikacji nagramy i uzyskamy automatycznie transkrypcje rozmów, wykładów, podcastów, filmów wideo, webinariów, prezentacji. Możliwe jest też generowanie chmur słów kluczowych dla transkrybowanych treści. To pozwala kategoryzować i porządkować zgromadzone oraz udostępniane materiały. Teksty mogą być eksportowane w formatach PDF, TXT lub SRT, dźwięki – w aac, m4a, mp3, wav, wma, a wideo – w avi, mov, mp4, mpg, wmv.

Otter.ai – Meeting Voice Notes (for English)
Producent: Otter.ai
Platformy: Android, iOS
Oceny:
Możliwości: 9
Łatwość obsługi: 8
Ocena ogólna: 8,5

Deep Art Effects – AI Photo & Art Filter

5. Deep Art Effects - Ai Phote & Art Filter

Czy ktoś chciałby mieć swój portret namalowany zupełnie tak, jak zrobiłby to Pablo Picassa? A może panoramę miasta, w którym mieszka, sporządzoną jakby przez Vincenta van Gogha, z gorejącą gwiazdami nocą? Aplikacja Deep Art Effects wykorzystuje moc sieci neuronowych do przekształcania zdjęć w dzieła sztuki. W dodatku proces tworzenia na podstawie dostarczonego zdjęcia zostaje zazwyczaj zakończony w ciągu kilku sekund.

Appka oferuje ponad czterdzieści filtrów w stylu znanych artystów i zapewnia imponujący poziom ochrony danych. Można ją wypróbować za darmo, ale istnieje też wersja premium, która usuwa reklamy i znaki wodne oraz oferuje obrazy o wyższej rozdzielczości.

Efekty zapisywane są w chmurze, do której użytkownik ma dostęp po utworzeniu konta. Można też udostępniać je w serwisach społecznościowych. Uprawnienia do powstałych obrazów nie są przekazywane osobom trzecim, pozostając autorską własnością użytkownika.

Deep Art Effects: filtr foto
Producent: Deep Art Effects GmbH
Platformy: Android, iOS
Oceny:
Możliwości: 7
Łatwość obsługi: 9
Ocena ogólna: 8