Test aplikacji: jak zarobić pieniądze w smartfonie

Test aplikacji: jak zarobić pieniądze w smartfonie
Potrzebujesz załatać dziurę w budżecie, ale nie masz czasu? W czasach, gdy każdy ma w kieszeni smartfona istnieje szereg możliwości by tego dokonać. Zapraszamy do przeczytania testu paru aplikacji, dzięki którym w prosty sposób możesz zarabiać pieniądze.

BuzzBee

BuzzBee

Dzięki BuzzBee możemy zarabiać realne pieniądze, wykonując określone zadania w lokalnych sklepach i punktach usługowych. Wystarczy wybrać jedno z nich (quest), a po jego ukończeniu czekać na szybki przelew na swoje konto PayPal.

Jak dokładniej wyglądają te zadania? Może np. chodzić o wcielenie się w rolę „tajemniczego klienta”, który ma sprawdzić cenę wskazanego produktu w osiedlowym sklepie. Albo o sfotografowanie billboardu lub wypełnienie ankiety internetowej – za to wszystko można dostać wynagrodzenie.

Aplikacja wymaga od użytkownika podania jego lokalizacji, gdyż polecone mu do wykonania czynności są skojarzone z okolicą, w której przebywa. Owe questy wyświetlają się na mapie i w postaci listy. Według relacji dostępnych w Internecie, BuzzBee wypłaca średnio kilkanaście złotych za jedno zadanie.

Producent: Skilltelligence
Platformy: Android
Oceny
Możliwości: 7
Łatwość obsługi: 9
Ocena ogólna: 8


BeMyEye

BeMyEye

Aplikacja działająca bardzo podobnie do BuzzBee, z prawie takim samym zakresem mikroprac do wykonania. Autorzy aplikacji podkreślają, że współpracują z największymi markami (takimi jak Coca Cola, Nestlé, Heineken, Ferrero, Mattel itd.), a obiecują średnio 20 zł za trwającą ok. 10 minut misję. Niektóre zadania mogą jednak być warte nawet 100 zł.

Użytkownik rezerwuje opcję, którą znajduje na mapie lub liście. Dodatkowym mechanizmem jest tu „zdobywanie doświadczenia”. Dysponując już doświadczeniem z pomyślnie i skutecznie wykonanych zadań, użytkownik appki uzyskuje dostęp do większej liczby ciekawych i intratnych zleceń.

Według opinii użytkowników korzystanie z aplikacji ma największy sens głównie dla mieszkańców większych miast, bo na wsiach czy w miasteczkach nie ma po prostu zbyt wielu zadań do wykonania. Są też pewne szczególne uwarunkowania, związane choćby z tym, że w niedużych placówkach handlowych np. trudniej dyskretnie robić zdjęcia.

Producent: BeMyEye – Earn Money
Platformy: Android, iOS
Oceny
Możliwości: 6
Łatwość obsługi: 8
Ocena ogólna: 7


Money App

Money App

Aplikacja Money App pozwala na zdobycie nagród za realizację zadań, do których należy oferowanie opinii, granie w gry, sprawdzanie monitorów sklepowych, tajemnicze zakupy, usługi testowania. Również za pomocą tej appki bardzo szybko dostaniemy pieniądze na konto PayPal, co jest doceniane przez użytkowników.

Money App znana jest z tego, że oferuje wiele zadań niewymagających nawet ruszania się z fotela czy kanapy, takich jak oglądanie filmów, wypełnianie ankiet, testowanie usług internetowych, ocenianie produktów, potwierdzanie opinii, wykonywanie bezpłatnych prób towaru... Nowe zadania i funkcje aktualizowane są codziennie, dzięki czemu nie brakuje możliwości zdobywania pieniędzy.

Administratorzy upominają jednak użytkowników, że istnieją pewne zasady, których muszą przestrzegać, aby uniknąć problemów i banów w aplikacji. Nie wolno więc tworzyć multikont i fałszywych tożsamości, korzystać z sieci VPN lub proxy do podrabiania adresu IP lub lokalizacji, zmieniać identyfikatorów urządzeń czy spamować.


Producent: Money Rewards Online, Ltd
Platformy: Android, iOS
Oceny 
Możliwości: 9,5
Łatwość obsługi: 8,5
Ocena ogólna: 9


Foap

Foap

Istnieje aplikacja, która pozwala fotografom – zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim – dorabiać, sprzedając zdjęcia zrobione na smartfonie. Ogólnie rzecz biorąc, jest to platforma crowdsourcingowa dla marek i agencji reklamowych oraz marketingowych, na której można znaleźć i kupić zdjęcia z rejestru Foap, autorstwa ponad 2,5 mln fotografów na całym świecie.

Po zarejestrowaniu konta, użytkownik przesyła wysokiej jakości zdjęcia z wyraźnymi znacznikami, a fotografie są oceniane przez społeczność innych użytkowników – im wyższa ocena, tym większa widoczność zdjęcia. Za każdą sprzedaż wypłata dla autora wynosi 5 dolarów. Istnieją tu również „misje”, w ramach których marki i agencje składają konkretne prośby o zdjęcia. Ostatnio zakres owych misji został rozszerzony o filmy wideo.

Foap Market jest zlokalizowany pod adresem Foap.com. Serwis dystrybuuje dostarczone fotografie także przez partnerów, takich jak Getty Images. Aplikacja jest całkowicie darmowa dla użytkowników, ale muszą oni zaakceptować fakt, że aż 50% należności za swoje dzieła oddają Foap.

Producent: Foap AB
Platformy: Android, iOS
Oceny 
Możliwości: 9
Łatwość obsługi: 8
Ocena ogólna: 8,5


DietBet

DietBet

To aplikacja nieco innego typu od prezentowanych obok. DietBet nie tylko pozwala zarobić, ale też motywuje do podjęcia wysiłku – a konkretnie do zrzucenia wagi. Wystarczy zarejestrować się i dołączyć do istniejącego planu odchudzania lub stworzyć własny. Trzeba też wpłacić do wspólnego banku użytkowników umówioną kwotę. Ci, którym uda się osiągnąć wyznaczony cel, dzielą się po równo uzbieraną pulą. Reszta musi… zapłacić za brak wyników. Jednym słowem – interesująca motywacja do zrzucania kilogramów.

Aplikacja ma pewne dość kontrowersyjne wymagania. Trzeba sobie robić zdjęcia w bieliźnie i fotografować wskazania wagi. Pomijając to, że niektórych może to wprawić w zakłopotanie, gołym okiem widać tu pole do oszustw i nadużyć – w tym przypadku, jakby nie było, także finansowych.

Oczywiście twórcy dbają o bezpieczeństwo użytkowników. Jeśli ktoś w ciągu czterech tygodni zrzuci więcej niż 12% wagi, zostaje zdyskwalifikowany. Poza tym uczestnicy „gry” muszą kontrolować swój wskaźnik BMI, aby mieć pewność, że nie jest zbyt niski. Jak do tej pory podobno aż 90% graczy zrzuciło wagę. Jednocześnie ok. 33-40% z nich zarobiło na tym pieniądze. Każdy ze zwycięzców schudł średnio mniej więcej o 4 kg.

Producent: WayBetter, Inc.
Platformy: Android, iOS
Oceny 
Możliwości: 8
Łatwość obsługi: 9
Ocena ogólna: 8,5