Twitter wszedł na giełdę - entuzjazm inwestorów!

Twitter wszedł na giełdę - entuzjazm inwestorów!
Nieomal 100%  zyskały akcje portalu społecznościowego Twitter w pierwszym dniu notowań na nowojorskiej giełdzie. Popularny serwis społecznościowy jest wart teraz 28 mld dolarów, prawie dwa razy więcej niż w chwili debiutu. Nastroje wokół wejścia na giełdę firmy mikroblogowej są dużo lepsze niż atmosfera po debiucie Facebooka w maju 2012 roku.

 

 

 

To oznacza, że analitycy wierzą w Twittera, co trzeźwiejsi analitycy podkreślali, że serwis nigdy dotychczas nie przyniósł zysków. Jednak przynosi właścicielom coraz więcej przychodów. Na pełną ocenę debiutu, jak uważają doświadczeni eksperci, trzeba poczekać jednak do korekty, która zweryfikuje nastroje i pokaże prawdziwą wartość firmy

Twitter to drugi obok Facebooka najpopularniejszy portal społecznościowy. Od momentu powstania siedem lat temu nie zmienił swojego charakteru mikrologa z możliwością publikacji najwyżej 140 znaków. Według oficjalnych danych ma ponad 230 milionów aktywnych użytkowników, którzy każdego dnia wysyłają pół miliarda krótkich wpisów, zwanych tweetami.