Android w radiu samochodowym

Android w radiu samochodowym
e-suplement
Android w radiu samochodowym

Francuska firma Parrot zaprezentowała na targach CES samochodowy komputer Asteroid. Maszyna działa pod kontrolą Androida, ma ekran o przekątnej 3,2 cala, a steruje się nią za pomocą przycisków na kierownicy. Na oprogramowanie Asteroida składa się wyszukiwarka interesujących miejsc, mapy, odbiornik radia internetowego i narzędzie do rozpoznawania muzyki.

Komunikację z Internetem nawiązuje się za pośrednictwem komórki z interfejsem Bluetooth; do sieci można się też podłączyć dzięki modułowi UMTS. Parrot Asteroid potrafi poza tym ładować baterie iPhone?ów i iPodów oraz odtwarzać zapisaną na nich muzykę.

Wykorzystuje przy tym złącze USB. Muzyka może być też zapisana na karcie SD albo przesłana przez łącze Bluetooth. Na liście wyposażenia znajduje się ponadto odbiornik GPS, 55-watowy wzmacniacz i ? w niektórych modelach ? radioodbiornik zgodny ze standardem RDS (Radio Data System).

Asteroid ma się pojawić w sklepach jeszcze w bieżącym kwartale. Cena urządzenia nie jest na razie znana. Parrot zamierza przygotować dla komputera kolejne aplikacje. (Parrot)

Przeczytaj także
Magazyn