Najdokładniejsza komputerowa symulacja Wszechświata

Najdokładniejsza komputerowa symulacja Wszechświata
Jak donosi najnowsze wydanie "Nature” w stworzonej właśnie symulacji komputerowej o nazwie Illustris po raz pierwszy udało się odtworzyć tak szczegółowo ewolucję kosmosu od czasu zaraz po Wielkim Wybuchu aż po czas obecny. Wykorzystane do tworzenia modelu superkomputery pracowały nad tym pół roku. work from home jobs in pa  

Symulacja nie obejmuje całego Wszechświata. Z tym jeszcze nasze komputery nie radzą sobie. Widzimy ewolucję kosmicznej materii, która wypełnia sześcian o krawędzi 350 mln lat świetlnych - to dostatecznie duży obszar, reprezentatywny dla całego kosmosu. Akcja zaczyna się 12 lat po Wielkim Wybuchu. Ukazuje zmiany zachodzące przez miliardy lat, tworzenie się galaktyk, i większych struktur. Wykorzystano całą zdobytą dotychczas przez naukę, wiedzę o prawach rządzących kosmosem oraz rezultaty obserwacji teleskopowych, przede wszystkim teleskopu Hubble'a.

Badacze uwzględnili tajemniczą ciemną materię oraz ciemną energię. Z upływem czasu ciemna materia zagęszczała się w grona i długie włókna, tworząc coś w rodzaju kosmicznej pajęczyny. Do tych zagęszczeń ciemnej materii z czasem przyciągana była normalna materia - składająca się pierwotnie z mieszaniny wodoru i helu. Z niej rodziły się obłoki międzygwiazdowego gazu, gwiazdy, galaktyki i gromady galaktyk (mają barwę od zielonej i czerwonej po białą w zależności od temperatury).