Open Source Day 2015

Open Source Day 2015
23 kwietnia w Warszawie już po raz ósmy odbędzie się konferencja Open Source Day. Jest to największe w Polsce i jedno z największych w Europie wydarzeń poświęconych otwartemu oprogramowaniu i zagadnieniom związanym z jego wykorzystaniem. Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji, a głównym partnerem imprezy jest firma IBM – światowy gigant z branży IT. Tegoroczna edycja koncentruje się na najnowszych trendach Open Source, takich jak: OpenStack, BigData, NoSQL, security, technologie mobilne i wiele innych. Po wcześniejszej rejestracji wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Open Source Day to od lat naturalne miejsce, gdzie spotykają się: liderzy otwartego oprogramowania, klienci, a także członkowie społeczności Open Source.  Warto przyjść i posłuchać o najnowocześniejszych trendach, których podstawą jest współpraca tysięcy pasjonatów tworzących rozwiązania otwarte na wszystkich kontynentach globu. Szybkość, z jaką produkty otwarte spełniają oczekiwania klientów, ich użyteczność, bezpieczeństwo, z jednoczesną jawnością kodu, jest nie do osiągnięcia w żadnej korporacji tworzącej oprogramowanie zamknięte – komentuje Kamila Szenejko, menedżer konferencji.

Open Source Day 2015 odbędzie się 23 kwietnia w warszawskim hotelu Marriott. Konferencja rozpocznie się o godzinie 9.30. W programie zaplanowany jest panel dyskusyjny, wręczenie nagród oraz prelekcje polskich i zagranicznych ekspertów z branży IT, takich jak m.in. Intel, Red Hat, Liferay, EnterpriseDB, Mirantis i Pivotal. Gościem specjalnym będzie Piotr Muszyński – wiceprezes zarządu ds. operacyjnych w Orange Polska, firmy, która z powodzeniem wdrożyła i stale wdraża kolejne rozwiązania otwarte jako przemyślaną strategię IT. Po konferencji przewidziane jest nieformalne spotkanie w jednym z warszawskich klubów, gdzie w kuluarach będzie można wymienić się poglądami i nawiązać osobiste relacje, m.in. z prelegentami i przedstawicielami czołowych firm IT.

– Każda edycja konferencji to wyjątkowa okazja do podjęcia decyzji o zmianach w organizacji. W ciągu ostatnich lat byliśmy świadkami niemal rewolucji. Szefowie IT pod wpływem wystąpień i rzeczywistych dowodów przedstawianych przez prelegentów zmieniali swoje organizacje. Warto dodać, że korzyści, liczone jako usługi sprzedane przez uczestników konferencji, sięgają setek procentów. Dlatego każdego roku chcą być uczestnikami tego wydarzenia – podsumowuje Kamila Szenejko.