Microsoft chce dać światu Wi-Fi

Microsoft chce dać światu Wi-Fi
Serwis VentureBeat natrafił na stronę reklamującą usługę Microsoft Wi-Fi. Została ona najprawdopodobniej opublikowana przedwcześnie omyłkowo i i szybko zniknęła. Jednoznacznie jednak zapowiadała globalną usługę bezprzewodowego dostępu do sieci. Przedstawiciele firmy nie za bardzo mogli zaprzeczyć istnieniu takiego planu, więc potwierdzili. Nie podali jednak mediom żadnych szczegółów.

Warto pamiętać, że pomysł globalnej sieci hotspotów Wi-Fi nie jest dla Microsoftu nowością. Od kilki lat do koncernu informatycznego należy komunikator Skype i w związku z nim oferowana jest usługa Skype WiFi, dzięki której można korzystać z internetu w podróży, płacąc za logowanie się w publicznych hotspotach WiFi na całym świecie przy użyciu środków na koncie Skype. Daje dostęp do ponad 2 milionów hotspotów na całym świecie, włącznie z lotniskami, hotelami, dworcami kolejowymi i kawiarniami.

Czy Microsoft Wi-Fi jest rozwinięciem tej usługi, czy też czymś zupełnie nowym, nie wiadomo, przynajmniej oficjalnie. Nic też nie wiadomo o ewentualnych opłatach i dostępności sieci w poszczególnych krajach. Krążące po sieci informacje o setkach milionów hotspotów i 130 krajach świata to tylko spekulacje. Nowy pomysł Microsoftu nasuwa też skojarzenia z projektami innych potentatów technologicznych, którzy chcą zanieść światu Internet różnymi sposobami, np. Facebook – za pomocą dronów a Google – balonów z nadajnikami.