Drukowanie 3D z papieru

Drukowanie 3D z papieru
Mniej głośnym niż futurystyczne samochody, czy zestawy wirtualnej rzeczywistości, wydarzeniem tegorocznych targów technologicznych CES w Las Vegas, ale niemniej ciekawym była prezentacja drukarki 3D o nazwie Mcor Arke. Wyróżnia się spośród wielu innych urządzeń tej klasy tym, że można w niej drukować trójwymiarowe przedmioty z papieru.

Inną zaletą Arke jest kilka razy niższa cena niż podobnych urządzeń na rynku oraz kompaktowość. Zamysł, którego nie ukrywają producenci, jest taki, aby drukarka tego typu znalazła się w każdej klasie w szkołach. Firma Mcor współpracuje już zresztą z placówkami edukacyjnymi, a dzięki jej sprzętowi uczniowie ćwiczą projektowanie i wykonywanie obiektów 3D.

Na niskie koszty eksploatacji maszyny ma wpływ również wykorzystywany przez Arke materiał – papier. Jest znacznie tańszy niż tworzywa wykorzystywane w większości drukarek 3D. Poza tym poddaje się, jak to papier, łatwemu niekosztownemu recyklingowi. Na rynku będzie można drukarkę kupić w drugim kwartale 2016 roku.