Polacy znów górą w zawodach marsjańskich łazików
Do walki stanęło trzydzieści zespołów, w tym siedem polskich. Po konkurencjach półfinałowych, w ścisłej czternastce walczącej o tytuł zwycięzcy URC 2016 Polskę reprezentowało aż pięć zespołów. Oprócz wspomnianych drużyn z Rzeszowa i Wrocławia w głównej finałowej fazie znaleźli się studenci z Łodzi (Raptors - 5 miejsce), Białegostoku (#next Team - 7 miejsce) i Częstochowy (PCz Rover Team - 10 miejsce).
Już we wrześniu konstruktorzy z całego świata staną do rywalizacji o miano najlepszego zespołu na świecie podczas European Rover Challenge. Zwycięstwo w University Rover Challenge w tym roku nabiera dodatkowej wartości. Punktacja uzyskana w zawodach URC i ERC sumowana będzie bowiem w ramach Rover Challenge Series, czyli ligi najbardziej prestiżowych zawodów robotycznych na świecie, zarządzanej przez stowarzyszenie Mars Society.
Zostały do niej włączone także mniejsze, zamknięte konkursy krajowe. Dwie poprzednie odsłony European Rover Challenge przyciągnęły łącznie ponad 50 tys. widzów. Tegorocznej edycji zawodów towarzyszyć będą: konferencja skupiona wokół tematu robotyki kosmicznej, warsztaty wspierające dalszy rozwój zespołów konstruktorów oraz strefa pokazów naukowo-technologicznych.