Galaktyczne premiery Samsunga

Galaktyczne premiery Samsunga
Premiery flagowych aparatów telefonicznych najważniejszych marek są od lat wydarzeniami o imponującej oprawie. Nowe modele linii Galaxy koreańskiego producenta zaprezentowane zostały w Londynie i Nowym Jorku, a ich oficjalną premierę poprzedzono symfonią (albo raczej kakofonią) przecieków i pogłosek w mediach, które w marketingu smartfonów i innego sprzętu elektronicznego są stałym elementem kampanii promocyjnej.

Pierwszą rzeczą, jaka zwraca uwagę, gdy spojrzy się na nowe smartfony Samsunga, jest zakrzywiony wyświetlacz, pokrywający niemal całkowicie "frontową" powierzchnię urządzenia. To ekran typu Super AMOLED, nazwany przez producenta Infinite Display. Ma nietypowe proporcje - 18,5:9. Przekątne modeli S8 i S8+ wynoszą odpowiednio 5,8” i 6,2”, a rozdzielczość – 2960×1440.

Urządzeniami zarządza nowy typ procesora, wykonany w architekturze 10 nm - Exynos 889. Dostępne mają być również warianty z układem Qualcomm Snapdragon 835. Smartfony wyposażono w pamięć 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością jej rozszerzenia o karty microSD. Bateria ma pojemność 3000 mAh w S8 i 3500 mAh w S8+. Wodo- i pyłoodporność nowych modeli potwierdzona została certyfi katem IP68. Smartfony pracują w najnowszym systemie Android 7.0 Nougat, z fabryczną nakładką Samsunga.