Smartwatch dla niewidomych

Smartwatch dla niewidomych
Dot Watch jest pierwszym inteligentnym zegarkiem stworzonym specjalnie dla osób niewidomych i niedowidzących. W urządzeniu wykorzystano odświeżony interfejs brajlowski. Wyświetlacz składa się z 24 czujników dotykowych i komórek elektrodynamicznych do przekazywania informacji. Z pomocą tych czujników urządzenie wie, kiedy palec użytkownika znajdzie się na ostatniej literze na ekranie i natychmiast odświeża ekran "wyświetlając" nowe informacje.

Oprócz typowych dla zegarka funkcji takich jak alarm, akcelerometr i wyświetlanie czasu, zegarek może również wyświetlać powiadomienia z mediów społecznościowych, wiadomości tekstowe i inne konfigurowalne informacie. Ponadto Dot Watch to otwarty system, więc każdy może pod niego rozwijać aplikacje.

Firma Dot Inc. pozyskała od inwestorów ponad 5 milionów dolarów i ma 31 patentów. Podejmuje również aktywne działania w celu poprawy znajomości języka Braille’a w krajach rozwijających się. W porozumieniu z Agencją Współpracy Międzynarodowej Korei dostarczą urządzenie Mini Dot do 1 mln osób niewidomych i niedowidzących w Kenii.