Nowa generacja taśmy klejącej

Nowa generacja taśmy klejącej
Srebrna taśma klejąca to prawdziwa legenda techniki homo sapiens. Używali jej nawet astronauci na Księżycu. Wygląda na to, że doczekała się następczyni. Szybko rośnie bowiem popularność taśmy Fiberfix, o której mówi się, że ma wytrzymałość stali - i to w połączeniu z wielką uniwersalnością i niską ceną.

Fiberfix powstała dzięki pomysłowości i determinacji dwójki ludzi z małego miasteczka American Fork w USA, którzy kilka lat temu przez rok pracowali nad produktem z włókien szklanych i żywicy epoksydowej. Ze swoim pomysłem w październiku 2013 r. wynalazcy zgłosili się do telewizyjnego programu "Shark Tank", czyli amerykańskiego odpowiednika "Dragon’s Den: jak zostać milionerem".

W efekcie znalazł się inwestor i przez ostatnie lata popularność taśmy Fiberfix systematycznie wzrastała, podsycana przez telewizyjną rozpoznawalność oraz kolejne testy potwierdzające jej bezprecedensową skuteczność. Jednak dotyczyło to głównie USA. Od niedawna, dzięki uruchomieniu sprzedaży w sklepie Amazon, produkt trafi ł na rynek międzynarodowy