Zaawansowane drony coraz bardziej przystępne

Zaawansowane drony coraz bardziej przystępne
Popularność dronów wciąż nie spada i nie ma w tym nic dziwnego - małe śmigłowce dostarczają masę rozrywki, ale mają też wiele praktycznych zastosowań. Przez ostatnie lata w segmencie tych urządzeń powoli dokonywała się jakościowa rewolucja i dzisiejsze drony to już nie drogie, awaryjne i ograniczone technologicznie zabawki, które znamy z początków światowej mody.

Samo sterowanie dronem to ekscytujące doświadczenie, jednak bez wątpienia każdy pasjonat stwierdzi, że te bezzałogowe statki pełnię możliwości odkrywają dopiero po zainstalowaniu kamery. Obserwowanie otoczenia z lotu ptaka w czasie rzeczywistym i możliwość późniejszej publikacji nagrania (na przykład na YouTube) jest gigantycznym plusem, sprawiającym, że drony pokazują cały swój potencjał. Przyjrzyjmy się więc dwóm modelom firmy Overmax - X-bee drone 5.5 FPV i X-bee drone 8.0.

Ten pierwszy dzięki kilku ułatwiającym obsługę udogodnieniom świetnie sprawdzi się dla początkujących użytkowników, którzy jednak wymagają czegoś więcej, niż tylko podstawowych funkcji. Wbudowana kamera, dostosowanie do powietrznych akrobacji oraz moduły back home (powrót do poprzedniego położenia) i headless mode (uproszczone sterowanie w trudniejszych sytuacjach) sprawiają, że wersja 5.5 jednocześnie oferuje wiele możliwości i jest bardzo przystępna.

X-bee drone 8.0 to zaawansowany technologicznie model dedykowany użytkownikom, którzy oczekują maksymalnej wydajności. Bezszczotkowe silniki zapewniają dużą prędkość lotu, a pojemna bateria umożliwia do 19 minut lotu bez konieczności ładowania. Największym plusem tego urządzenia jest jednak dołączana do zestawu kamera 4K, pozwalająca nagrywać obraz i dźwięk w doskonałej jakości.