Wieczór nowych technologii

Wieczór nowych technologii
Już w niedzielę 20 stycznia 2019 r. zapraszamy do Legionowa na imprezę naukową skierowaną do wszystkich miłośników nowych technologii.
Zaprezentowane zostanie m.in.:
  • centrum druku i skanowania 3D - za pomocą nowoczesnych drukarek można będzie wydrukować projekt stworzony na stanowisku do modelowania 3D. Poznać inżynierię odwrotną i za pomocą skanera, przenieść rzeczywiste obiekty wprost na ekran komputera. Wykorzystać pisaki 3D do stworzenia trójwymiarowych obrazów.
  • warsztaty elektroniki, robotyki Arduino i robotyki LEGO - Inżynierowie z Know-how przygotowali warsztaty z elektroniki przeznaczone dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Chętni będą mogli spróbować sił przy składaniu układów analogowych na płytce uniwersalnej. Będzie to między innymi termometr analogowy, czy sterownik serwomechanizmów. Dla chętnych warsztaty z lutowania różnymi technikami.
  • stanowisko wirtualnej rzeczywistości - za pomocą najnowszej technologii będzie można przenieść się w świat wirtualny. Zakładając specjalne okulary, doświadczyć rozszerzenia rzeczywistości.
  • wykłady i eksperymenty naukowe.
  • stanowiska kół naukowych uczelni technicznych.

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują jedynie zapisy podczas wydarzenia.

Jako atrakcję LEGO odbędą się walki robotów SUMO. Uczestnicy warsztatów wykażą się swoimi umiejętnościami inżynierskimi, od programowania po konstruowanie i testowanie. Starcia robotów będą polegały na unieruchomieniu przeciwnika lub wypchnięciu go z maty.

Podczas imprezy będzie można poznać fascynujący świat robotyki, które oprzeć można o mikrokontroler Arduino - zaprogramować to urządzenie, aby wykonywało czynności w dowolnej kolejności. Roboty są wyposażone w czujniki, więc reagują. Wspólnie zbudować platformę jeżdżącą czy manipulator o kilku stopniach swobody. Impreza została przygotowana we współpracy z Fundacją Know-How.

Lokalizacja: Poczytalnia - Legionowo k. Warszawy, ul. Tadeusza Kościuszki 8A, 20.01.2019 r. między 14:00 a 19:00.