Wielka chińska antena

Wielka chińska antena
Światowe media doniosły o oddaniu do użytku w Chinach gigantycznej anteny WEM (Wireless Electromagnetic Method), która zajmuje obszar 2250 km2, a jej budowa zajęła trzynaście lat. Według opublikowanych informacji, przedsięwzięcie to przypomina słynne, owiane tajemnicą, amerykańskie instalacje HAARP.

Chińska armia wykorzysta WEM - operujące na ekstremalnie niskich częstotliwościach (ELF), w zakresie 0,1-300 Hz - do usprawnienia komunikacji z okrętami podwodnymi pływającymi po morzach i oceanach, a także do wykrywania węglowodorów i minerałów. Chociaż tamtejszy rząd ukrywa w tajemnicy obszary, na których znajduje się ta gigantyczna instalacja, eksperci bezustannie śledzący rozwój ważnych dla państwa projektów donoszą, że obejmuje ona trzy prowincje: Hunan, Heinan i Hubei.

Stany Zjednoczone wiele lat temu zrezygnowały z wykorzystywania przestarzałego według nich systemu ELF na rzecz nowszego, VLF. Chińska instalacja WEM ma podobno zdolność do penetracji nie tylko całej atmosfery, ale również wnętrza skorupy ziemskiej, do głębokości nawet 3500 km. Zestaw anten może być przydatny do wykrywania podziemnych zasobów naturalnych, takich jak metale szlachetne lub paliwa kopalne.