Początek fali telefonów 5G

Początek fali telefonów 5G
Rozpoczyna się fala nowych smartfonów z obsługą sieci piątej generacji. Wprawdzie urządzenia takie oferowano już w ubiegłym roku (Motorola), ale dopiero teraz nadszedł czas na premiery aparatów najbardziej znaczących producentów na rynku. W USA już w najbliższych miesiącach Verizon udostępni swoim abonentom model Samsung Galaxy S10 5G, zasilany przez procesor Snapdragon 855 firmy Qualcomm, wyposażony w modem sieci 5G – Snapdragon X50. Sieć 5G w USA jest w trakcie rozbudowy, więc korzystać z gigabitowych szybkości transferu będzie można na razie w ograniczonej liczbie miejsc.

Telefon piątej generacji Samsunga ma duży 6,7-calowy, zakrzywiony wyświetlacz Cinematic Infinity Display i sześć obiektywów – cztery tylne kamery, w tym Samsung 3D Depth Camera 3D do obrazów trójwymiarowych dla realistycznych aplikacji rozszerzonej rzeczywistości. Model S10 5G jest także wyposażony w akumulator o pojemności 4500 mAh i obsługuje funkcję szybkiego ładowania Super Fast Charging o mocy 25 W.

Niemal jednocześnie z prezentacją Samsunga swój aparat 5G zademonstrowali chiński Huawei i Koreańczycy z LG. Na Światowym Kongresie Technologii Mobilnych (MWC) w Barcelonie dyrektor generalny tej pierwszej firmy, Richard Yu, pokazał nowy składany smartfon Huawei Mate X 5G. Rozłożony ekran Mate X ma przekątną 8 cali, co równa się wielkości wyświetlacza małego tabletu. Jeśli zaś chodzi o maszynę koreańską, to nowy LG V50 ThinQ 5G wyposażono podobnie jak Samsunga w procesor Qualcomm Snapdragon 855 Mobile Platform z modemem Snapdragon X50.