Łóżko w luku bagażowym

Łóżko w luku bagażowym
Luk bagażowy samolotu zamieniony w sypialnię? Na ten ciekawy koncept wpadł niedawno Airbus we współpracy z firmą projektową Safran. Tym sposobem przewoźnik chce zapewnić wygodne przeloty długodystansowe klientom w klasie ekonomicznej. Nowatorski pomysł zdobył główną nagrodę w kategorii "Cabin Concept" na tegorocznym Crystal Cabin Award.

Wielogodzinne loty międzykontynentalne mogą być prawdziwą torturą. Twórcy oryginalnego konceptu proponują, aby w luku bagażowym samolotów pasażerskich umieszczać specjalne moduły sypialne, w których odpoczywać będą pasażerowie klasy ekonomicznej. Moduły byłyby mobilne - w zależności od zapotrzebowania można by decydować o ich montażu na czas wybranych przelotów. Oprócz łóżek przewidziano także pokój zabaw dla dzieci, przestrzeń do ćwiczeń czy pracy na komputerze.

W założeniu moduły mają być dostosowane do konstrukcji luków bagażowych samolotów pasażerskich dalekiego zasięgu produkowanych przez Airbusa, takich jak np. Airbus A340. Pomimo złożoności całego pomysłu koszt przelotu w klasie ekonomicznej z opcją sypialną ma być wielokrotnie niższy od biletu w klasie biznes. Na razie nie wiadomo czy i kiedy koncept ten miałby się urzeczywistnić.

 

źródło: Tomsguide.com, zdjęcia: Img.purch.com