Rekrutacja do kolejnej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory

Rekrutacja do kolejnej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory
Do 31 stycznia 2020 trwa rekrutacja do kolejnej edycji największego przedsięwzięcia naukowego w Polsce – Konkursu Naukowego E(x)plory. Zgłosić się może każdy, kto ma od 13 do 20 lat i głowę pełną pomysłów. "Młody Technik" jest partnerem medialnym wydarzenia.

Konkurs Naukowy E(x)plory jest realizowany przez Fundację Zaawansowanych Technologii od 8 lat. Od 2011 roku wzięło w nim udział ponad 1600 młodych naukowców z całej Polski. Program E(x)plory tworzy społeczność młodych, zdolnych ludzi, którzy dzięki udziałowi w programie mają szansę pokazać światu swój projekt, nawiązać ciekawe kontakty - zarówno z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach, jak i z potencjalnymi sponsorami. W 2019 roku do finału Konkursu Naukowego E(x)plory dostały się 33 projekty. Poziom był bardzo wyrównany – spora ilość rozwiązań świadczyła o nietuzinkowej wiedzy i rzetelnym przygotowaniu młodzieży. Jury zdecydowało przyznać Nagrody Główne (stypendia na rozwój badań naukowych w wysokości 10 000 zł, 7000 zł i 5000 zł).

Autorzy najciekawszych projektów będą mieli szansę zaprezentować się na jednym z pięciu Regionalnych Festiwali E(x)plory. Na każdym z nich grono jurorów złożone z przedstawicieli świata nauki i biznesu wybierze najlepsze prace, które zawalczą o nagrody główne w Krajowym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory odbywającym się podczas Gdynia E(x)plory Week. Oprócz głównych nagród na rozwój badań, w Konkursie Naukowym E(x)plory można wygrać udział w konkursach i konferencjach międzynarodowych, takich jak ISEF w Stanach Zjednoczonych, Infomatrix w Rumunii, czy Expo-Sciences International.

Aby zgłosić się do Konkursu Naukowego E(x)plory wypełnij formularz on-line: http://explory.pl/rekrutacja .