Adam Słodowy, popularnego programu "Zrób to sam" nie żyje.

Adam Słodowy, popularnego programu "Zrób to sam" nie żyje.
Adam Słodowy - polski popularyzator majsterkowania, autor i prowadzący program telewizyjny "Zrób to sam" (1959–1983), autor książek i scenariuszy, major Wojska Polskiego, nie żyje.

Był częścią czwartkowego "Ekranu z bratkiem", a potem niedzielnego "Teleranka" - prezentował w nim osobiście, jak z ogólnie dostępnych rzeczy (np. zużytych opakowań) robić zabawki i przedmioty użytkowe. Program był nadawany przez 24 lata od 1959 roku do 1983 roku, łącznie wyemitowano 505 odcinków.

Był również autorem wielu książek poświęconych samodzielnemu majsterkowaniu, w tym "Lubię majsterkować", przeznaczonej dla starszych odbiorców, w której zamieścił niektóre informacje prezentowane wcześniej w telewizji, a także projekty wielu nowych zabawek i urządzeń. Pisał także książki o samochodach, dotyczące głównie obsługi i napraw starszych modeli marki Škoda.

Adam Słodowy był również autorem scenariusza do serii filmów animowanych dla dzieci "Pomysłowy Dobromir" i "Pomysłowy wnuczek", a także filmów: "Śrubokręt i spółka" oraz "Dziura w ścianie".

Zmarł 10 grudnia 2019 roku, w wieku 96 lat.