Lenovo prezentuje pierwszy na świecie laptop 5G

Lenovo prezentuje pierwszy na świecie laptop 5G
Lenovo Yoga 5G zaprezentowany został na targach CES 2020 w Las Vegas. Wczesna wersja tego urządzenia pokazywana była już w ubiegłym roku, na na targach Computex 2019, pod nazwą Project Limitless. To co pokazano teraz jest produktem końcowym. Podobnie jak w przypadku innych laptopów do Jogi, jest to urządzenie przenośne 2 w 1, z ekranem dotykowym, który można złożyć tak, aby zmienić go w tablet.

Lenovo Yoga 5G jest pierwszym laptopem, który działa na platformie Qualcomm Snapdragon 8cx, która zawiera wbudowaną obsługę połączeń 5G. Według producenta, pozwoli to na łatwe pobieranie dużych plików z prędkością około 4Gb/s. Oprócz superszybkiego połączenia internetowego maszyna oferuje do 24 godzin pracy na baterii, kartę graficzną Adreno 680, skierowane do użytkownika głośniki stereo Qualcomm Dolby Atmos i 14-calowy ekran o luminacji 400 nitów.

Lekkie (1,3 kg) urządzenie będzie dostępne w sprzedaży już pierwszym kwartale 2020 roku, najpierw w Ameryce Północnej, pod nazwą handlową Lenovo Flex 5G. Kosztować ma 1,5 tysiąca dolarów. O ile jednak laptop będzie dostępny, o tyle trudniej będzie o sieć 5G, która obecnie, nawet w USA i innych rozwiniętych krajach, jest wciąż na wstępnym etapie rozwoju.

Źrodło: www.techradar.com

Mirosław Usidus