NASA zbudowała anty-covidowy wisiorek

NASA zbudowała anty-covidowy wisiorek
Zespół w laboratorium napędu odrzutowego NASA zbudowało gadżet z myślą o pomocy zabezpieczaniu ludzi przed mimowolnym zakażaniem się w czasach pandemii koronawirusa. Chodzi o elektroniczny naszyjnik nazwany PULSE, który sygnalizuje wibracjami i ostrzega noszącego za każdym razem, gdy podnosi ręce do twarzy. Jak wiadomo nieświadome dotykanie rękami, które wcześniej dotykały zakażonych przedmiotów lub ludzi twarzy, ust, nosa i oczu jest uznawane za częsty sposób transmisji.

PULSE to bardzo prosta konstrukcja. Wyposażony jest w czujnik zbliżeniowy na podczerwień, silnik wibracyjny wielkości monety oraz baterię. Gdy czujnik rejestruje, że człowiek podnosi dłoń z zamiarem dotknięcia swojej twarzy, uruchamia się mechanizm wibracyjny, sygnalizujący i przypominający o tym, że dłoń zbliża się w okolice twarzy.

NASA nie ma planów sprzedaży gadżetu. Udostępniła plany budowy, od schematów elektroniki do plików potrzebnych do wydrukowania w 3D obudowy na zasadzie open source. Jest to więc konstrukcja, którą każdy może sobie wykonać na własny użytek, jeśli oczywiście dysponuje odpowiednimi komponentami i sprzętem.

 
Źródło: mashable.com 

Mirosław Usidus