Jogging ramię w ramię z cyfrowym partnerem

Jogging ramię w ramię z cyfrowym partnerem
Na bieganie a nawet ściganie się z wirtualnym partnerem pozwala zestaw do rzeczywistości rozszerzonej (AR). Urządzenie wyświetla przed oczami biegacza „biegnący” obok awatar cyfrowy. Ów wirtualny partner treningowy może być tak skonfigurowany, aby biegał w określonym tempie, a nawet zsynchronizowany z poprzednimi treningami, użytkownika lub znajomych, rywali itd.

W projekcie nie chodzi o stworzenie cyfrowej kreacji, która będzie po prostu dotrzymywać biegającemu towarzystwa podczas treningu. Można biegnąć obok awatara, jeśli chodzi o zachowanie określonego tempa. Można też wyprzedzać i zostawiać cyfrowego towarzysza w tyle. To sygnalizowałoby postępy treningowe. Zestaw połączony jest oczywiście z aplikacją rejestrującą dokonania treningowe, zsynchronizowaną ze znaną Stravą. Pozwala również na dostęp do społeczności, pozwalając ustawić wirtualnego partnera na tempo biegu trenujących znajomych.

Ghost Pacer wygląda jak nieco bardziej masywna para okularów słonecznych, ważąc 90 gramów. Wyświetlacz ma rozdzielczość 1280x720 i 30 stopniowe pole widzenia. Bateria wystarcza na działanie do sześciu godzin, a ładowanie przez USB-C trwa jedną godzinę. Dostępna jest również wersja Pro zestawu słuchawkowego, która może łączyć się z niektórymi modelami inteligentnych zegarków w celu uzyskania bardziej szczegółowych danych. Twórcy uzyskali znacznie wyższe niż oczekiwane finansowanie na KIckstarterze.

Źródło: newatlas.com

Mirosław Usidus