Oprogramowanie biurowe dla firm

Oprogramowanie biurowe dla firm
W każdej firmie niezbędne jest posiadanie sprawnego komputera z dobrym oprogramowaniem. Jednym z podstawowych narzędzi, służących do prowadzenia przedsiębiorstwa, jest pakiet Microsoft Office.

Zastanówmy się, dlaczego warto sięgnąć właśnie po niego, zamiast alternatywnych propozycji konkurencji.

Microsoft 365

Pakiet Microsoft Office tradycyjnie zawierał wszystkie niezbędne aplikacje biurowe, dzięki którym możliwe było między innymi napisanie tekstu, prowadzenia bazy danych i wyliczeń, jak również tworzenie prezentacji czy obsługi poczty elektronicznej. Działał w klasycznym, stacjonarnym wydaniu, pozwalając na tworzenie i edytowanie różnorodnych dokumentów na jednym urządzeniu. Przenoszenie ich na inne komputery wymagało przesyłania pocztą lub przenoszenia na dysku zewnętrznym.

Office 365 to rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb tych użytkowników, dla których najważniejsza jest mobilność. Niezależnie od tego o której i z którego miejsca na świecie będą chcieli połączyć się ze swoimi dokumentami, zawsze będzie to możliwe. Wszystko dzięki pracy w chmurze, która sprawia, że każdy dokument zapisywany jest w postaci pliku internetowego.

Microsoft 365 posuwa się nawet dalej w swojej ofercie, gdyż umożliwia łatwe współdzielenie i współpracę w każdym z utworzonych plików. Jego zaletą jest także kompatybilność z najbardziej rozpowszechnionymi obecnie programami, takimi jak na przykład Adobe Acrobat Reader.

Licencja Business

Microsoft 365 został specjalnie stworzony z myślą o wymagających użytkownikach, którzy posługują się dostępnymi w nich aplikacjami w swojej codziennej pracy zawodowej. Dzięki takim narzędziom jak OneDrive, Teams czy SharePoint, z łatwością nawiążą oni współpracę z kolegami czy będą udostępniać im gotowe już pliki. Efekt? Nie ma nic bardziej wydajnego niż wspólna praca na odległość, zwłaszcza w dobie Home Office i walki z koronawirusem.

Licencja Business oparta jest na wykorzystaniu narzędzi w chmurze, a także lokalnie. W zależności od wybranego pakietu można odpowiednio dopasować te aplikacje, które będą działały stacjonarnie, a które online.

Licencja i szkolenie

Office 365 dla firm posiada możliwość zasubskrybowania na cały rok lub na miesiąc. W zależności od wybranego rodzaju pakietu, w jego skład może wejść dodatkowo szkolenie, obejmujące zasady korzystania z zaawansowanych funkcji biurowych.

Dzięki temu ostatniemu każdy zainteresowany będzie mógł dogłębnie poznać tajniki oprogramowania, w tym nauczy się poprawnie formatować tekst czy korzystać z możliwości wstawienia w nim równań matematycznych. Dzięki praktycznym poradom żadne zagadnienie nie będzie jawiło się już jako trudne, nawet jeśli będzie polegało na przygotowaniu obszernej prezentacji lub biuletynu.

Dlaczego? Ponieważ wszystkie niezbędne funkcje można znaleźć w narzędziu Publisher, dostępnym w pakiecie Microsoft 365 Business. W efekcie twoja firma będzie więc mogła lepiej pracować i zaprezentować się odbiorcom, co przełoży się na realne zyski.