Elektryczny gokart, który zaryczy jak Lamborghini

Elektryczny gokart, który zaryczy jak Lamborghini
Chiński gigant na rynku smartfonów Xiaomi połączył siły z legendarnym włoskim producentem samochodów Lamborghini, co zaowocowało powstaniem elektrycznego gokarta. Ninebot GoKart Pro Lamborghini Edition może osiągać prędkości do 40 km/h. Pojazd bazuje na elektrycznej hulajnodze Xiaomi, do której dodano specjalne koła tylne, które pozwalają na bardziej wyczynową jazdę typową dla gokartów.

Pojazd może, jak twierdzą twórcy, przejechać 62 okrążenia 400-metrowego toru (typowy stadion), co przekłada się na prawie 25 kilometrów zasięgu. Trzeba pamiętać tylko, że nośność gokarta jest ograniczona do stu kilogramów. Nie jest więc przeznaczony dla osób bardzo otyłych. Wbudowane głośniki Bluetooth mogą odtwarzać muzykę lub, co wielu pewnie będzie wolało, wydawać z siebie ryk silnika Lamborghini V8 lub V12.

Technika napędu i sterowania pochodzi tu z Xiaomi. Od Lamborghini jest szczególny, charakterystyczny dla tej marki kolor żółty, ale nie tylko to. Maszyna jest oznakowana typową dla modeli włoskiej sportowej marki znakami, wyposażona w spojler, stylizujący gokarta na wyścigową sztukę i parę innych stylowych szczegółów.

Źródło: xiaomiplanets.com