MT z nagrodą dla najlepszego czasopisma naukowo-technicznego

MT z nagrodą dla najlepszego czasopisma naukowo-technicznego
Niezmiernie miło nam poinformować, że „Młody Technik” został wyróżniony nagrodą „Numerus Primus Inter Pares” przez Towarzystwo Kultury i Techniki. To wyróżnienie w konkursie na najlepszy numer czasopisma popularyzującego naukę i technikę w 2019 r. Okazało nim się drugie, lutowe wydanie MT z ubiegłego roku. Przyznanie i wręczenie nagród za jeszcze ubiegły rok, ze względu na pandemię trochę się opóźniło, ale oczywiście cieszymy się ogromnie bez względu na opóźnienie.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Warszawskim Domu Technika Naczelnej Organizacji Technicznej w wraz z podsumowaniem konkursu Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT „Młody Innowator”, w którym startują wynalazki, innowacje i prace wykonane przez uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych (licea i technika) oceniane m. in. pod względem pomysłowości, oryginalności rozwiązania i przydatności praktycznej.

Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli zgłosili szereg ciekawych, świeżych pomysłów. W śród nagrodzonych projektów znajdziemy m. in. innowacyjne rozwiązanie podświetlanego przejścia dla pieszych, wykrywacze zwierząt leśnych montowane na pojazdach, aplikacja mobilna do segregacji odpadów, dron do badań troposferycznego ozonu, drukarka do krótkich notatek w alfabecie Braille’a, proteza ręki, oczyszczacze zanieczyszczeń i wiele innych wynalazków.

Mirosław Usidus