Domowy dron patrolujący

Domowy dron patrolujący
Firma Ring zaprojektowała ciekawy system monitoringu domowego oparty na niewielkim latającym dronie, "patrolującym" pomieszczenia pod nieobecność mieszkańców. Urządzenie nazywanie Always Home Cam jest autonomicznym dronem, który może latać wewnątrz domu, dając możliwość zdalnej obserwacji i lustracji każdego pomieszczenia, gdy domowników nie ma. Po zakończeniu lotu maszyna wraca do stacji dokującej, aby naładować akumulator.

Jamie Siminoff, założyciel firmy Ring i główny twórca systemu, wyjaśnia, że główna myślą było tu zapewnienie monitoringu całego domu bez konieczności używania wielu kamer. W wywiadzie opublikowanym przed premierą Always Home Cam, opowiada o tym, że jego zespół spędził dwa lata na rozwoju urządzenia, który wydaje się co do zasady dość oczywisty, ale wcale nie jest łatwy do zbudowania. Jednak postępy w rozwoju technik budowy dronów w końcu pozwoliły na skonstruowanie działającego systemu.

Always Home Cam jest w pełni autonomiczna, ale właściciele mogą wskazać drogę, którą ma podążać. Po zakupie użytkownik buduje dla systemu mapę swojego domu. Drona można także zaprogramować tak, aby leciał w określone miejsce na wezwanie w przypadku uruchomienia alarmu, również oferowanego przez Ring. Stacja dokująca blokuje widok z kamery, czyli kamera nagrywa tylko wtedy, gdy jest w locie.

Filmik o systemie Always Home Cam

Źródło: www.theverge.com

Mirosław Usidus