Hackaton HackYeah!

Hackaton HackYeah!
„Młody Technik” został partnerem medialnym HackYeah 2020, szóstej już edycji największego stacjonarnego hackathonu w Europie. Najbliższa odsłona cyklicznej imprezy odbędzie się w sieci, w dniach 27-29 listopada 2020. Bilety są darmowe, a pula nagród w tym momencie (połowa października 2020 r.) wynosi 150 000 PLN.

Hackathon zrzesza osoby wyspecjalizowane w przeróżnych językach programowania, a jego celem jest poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które usprawnią codzienność zwykłych ludzi. Podczas najbliższej edycji HackYeah uczestnicy będą szukać rozwiązań w wielu kategoriach. Wśród nich pojawią się kategorie otwarte, w których można zgłaszać wszelkie pomysły związane z daną tematyką oraz zadania partnerskie, które będą dotyczyć konkretnych zagadnień, ustalonych przez partnera danego zadania. Organizatorzy ujawnili, jakie są w tym roku dwie kategorie otwarte. Podczas najbliższej edycji HackYeah! będą to: Zero Waste - kategoria wspierana przez WWF Polska, w której pula nagród wynosi 10 000 PLN; oraz Zdrowie - kategoria wspierana przez Fundację RaknRoll Wygraj Życie!, w której pula sięga 10 000 PLN.

Partnerzy hackathonu wciąż pracują nad kolejnymi zadaniami, natomiast pula nagród w tym momencie wynosi 150 000 PLN. Organizatorzy zapowiedzieli, że wszelkimi nowościami będą się dzielić na stronie internetowej - hackyeah.pl, oraz w mediach społecznościowych. Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy gamerów. Uczestnicy w ciągu łącznie 40 godzin będą intensywnie pracować nad rozwiązaniami z zakresu szeroko pojętej ekologii, zero waste, zdrowia i innych. Zachętą dla uczestników jest szansa dalszego rozwoju swojego pomysłu i wdrożenia go w życie. Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w zespołach złożonych z maksymalnie 6 osób.

Źródło: hackyeah.pl

Mirosław Usidus