Sieć 6G już w testach

Sieć 6G już w testach
Koreańska firma LG Electronics we współpracy z niemieckim Instytutem Fraunhofera przeprowadziła udany test transferu danych w paśmie, które nazywa 6G THz. Transmisja paczki danych na odległość stu metrów, była możliwa dzięki nowemu typowi wzmacniacza, z mocą 15 dBm w zakresie częstotliwości od 155 do 175 GHz, opracowanego wspólnie przez Koreańczyków i Niemców.

Pojęcie 6G ma w tej chwili charakter nieco umowny, gdyż nie ma jeszcze oficjalnej specyfikacji kolejnego po 5G standardu bezprzewodowej komunikacji. LG chciałoby, aby standaryzacja sieci szóstej generacji została przeprowadzona do połowy tej dekady, by jeszcze przed jej końcem rozpocząć jej komercyjne wdrażanie.

Ogólne założenia są takie, że transfer pomiędzy urządzeniami w sieci 6G będzie znacznie szybszy niż w przypadku 5G. Mówi się o pięćdziesięciokrotności. Sieć piątej generacji oferuje maksymalną prędkość przesyłu danych na poziomie 20 Gb/s. 6G, według niektórych przewidywań, będzie mogła osiągnąć prędkość rzędu 1 Tb/s. Ponadto ma działać w paśmie wyższych częstotliwości - od 100 GHz do nawet 3 THz.

Źródło: www.bit.ly

Mirosław Usidus