Robot z sonarem do sprzątania basenów

Robot z sonarem do sprzątania basenów
Pierwszego robota do czyszczenia basenów, który wykorzystuje do nawigacji znaną z zastosowań wojskowych technikę sonarową zaprezentowała firma BestRobtic. Urządzenie oznaczone przez producenta jako PC01 wyposażone jest w dwa bezszczotkowe i wodoodporne silniki prądu stałego o mocy 90 W każdy.

Dzięki wysoce precyzyjnemu nadajnikowi i odbiornikowi sonarowemu, PC01 wykazuje się imponującą sprawnością, jeśli chodzi o pozycjonowanie pod wodą i planowanie ścieżki czyszczenia. Jak twierdzi producent zasięg czyszczenia urządzenia wynosi 99,99 proc. Radzi sobie z małymi zanieczyszczeniami, mierzącymi nawet 0,12 mm, w tym drobiny piasku, żwir, pyłki czy algi. BestRobtic twierdzi również, że robot może pozbierać metalowe nakrętki od butelek i inne obiekty, w tym kamienie o gabarytach do 3,4×1,8×1,5 cm. Ma czterolitrowy pojemnik na odpady.

Robot BestRobtic jest bezprzewodowy. Potrzebuje 120 minut, aby posprzątać 200 m². Producent twierdzi, że wydajność robota jest o 50 proc. wyższa niż u konkurencji, powierzchnia sprzątania do 20 proc. większa, a działanie robota jest o 40 proc. szybsze. Naładowanie akumulatora trwa około trzech godzin, ale już po jednej można uzyskać wystarczającą ilość energii do wyczyszczenia 100 m².

Źródło: www.autoevolution.com

Robot czyszczący baseny firmy BestRobtic:

Mirosław Usidus