Bing dodaje podobną do ChatGPT sztuczną inteligencję do wyszukiwania

Bing dodaje podobną do ChatGPT sztuczną inteligencję do wyszukiwania
Firma Microsoft uruchomiła nową wersję wyszukiwarki Bing, wspomaganą przez model językowy OpenAI i czatbota podobnego do ChatGPT. Usługa ta jest już dostępna dla wszystkich na zasadzie "limited preview". Polega to na tym, że użytkownik ma dostęp, na razie, do ograniczonej liczby zapytań. Firma zapowiada, że wkrótce dostęp zostanie rozszerzony i nielimitowany. Można się zapisać na listę oczekujących, konto Microsoft nie jest wymagane, ale osoby z takim kontem będą traktowane priorytetowo.

Osoby odwiedzające stronę Bing.com mogą zobaczyć demonstracyjne przykłady wyszukiwań w trybie czat, które można wypróbować. Kliknięcie w pytania prowadzi do strony wyników Bing z tradycyjną listą linków po lewej stronie i oknem czatu po prawej stronie, gdzie pojawia się odpowiedź wygenerowana przez AI. To dla odwiedzającego stronę w tej chwili jedynie demonstracja. Zanim użytkownik uzyska pełny dostęp, nie będzie mógł zadawać pytań uzupełniających ani wyjaśniających wyniki. Wprowadzenie własnego zapytania prowadzi obecnie do tradycyjnej listy wyników wyszukiwania Bing, mimo że strona główna korzysta z nowego interfejsu czatu.

Jak podali przedstawiciele Microsoftu na prezentacji dla mediów, usługa oparta jest na nowym modelu językowym "kolejnej generacji" o nazwie Prometheus, czyli na innej iteracji modeli firmy OPneAI, zamiast spodziewanego i zapowiadanego od miesięcy GPT-4. Prometheus ma, w porównaniu do tego jak działa ChatGPT, oferować odpowiedzi o poprawionej trafności, przypisywać odpowiedzi do konkretnych linków internetowych, podawać zaktualizowane informacje i poprawić geolokalizację. Reprezentanci Microsoft zapowiadają również zwiększenie bezpieczeństwa zapytań.

Źródło: www.theverge.com

Mirosław Usidus