ChatGPT ma już wtyczki korzystające z internetu na bieżąco

ChatGPT ma już wtyczki korzystające z internetu na bieżąco
OpenAI poinformowało o udostępnieniu użytkownikom ponad siedemdziesięciu pluginów (wtyczek) stron trzecich, które korzystają z zasobów internetowych na bieżąco (ale jedynie tym, którzy korzystają z płatnej wersji ChatGPT Plus). To zasadnicza zmiana i duży przełom, gdyż dotychczas popularne narzędzie AI korzystało z zamkniętych, gotowych baz danych.

Przygotowane, zapowiedziane w marcu 2023 r., wtyczki internetowe dla użytkowników zostały zaprojektowane w celu ułatwiania wspomagania zadań takich jak wyszukiwanie informacji, planowanie, projektowanie, przetwarzanie dokumentów i programów komputerowych ze wspomaganiem ze strony algorytmów uczenia maszynowego. Spośród ponad siedemdziesięciu programów znajdziemy m.in. wtyczki ukierunkowane na działalność biznesową, edukację, finanse, obsługę rozliczeń podatkowych, inwestowanie i różnego rodzaju hobby. Korzystając z wtyczek od zewnętrznych dostawców, takich jak Expedia, Zillow, Kayak, Instacart, czy OpenTable, użytkownik może np. szukać pracy, przeszukiwać oferty nieruchomości, otrzymywać rekomendacje produktów, robić zakupy, grać w gry, otrzymywać przepisy kulinarne i wiele innych.

Aby wypróbować nowe wtyczki użytkownik ChatGPT Plus powinien przejść do głównego ekranu czatu, kliknąć ikonę obok swojej nazwy, wybierając następnie ustawienia (settings). W oknie dalej należy wybrać funkcje beta, a następnie włączyć przełącznik wtyczek (plugins). Zaznaczamy opcję Plugins Beta. Wtyczki są do znalezienia i wyboru w "Plugin store". To lista, która pozwala wybrać moduł. Korzysta się z niej w interfejsie ChatGPT, przy czym chatbot informuje o wykorzystywaniu wtyczki w zadaniach.

Źródło: www.zdnet.com

Mirosław Usidus