Jak zostać programistą Java? Od czego zacząć karierę?

Jak zostać programistą Java? Od czego zacząć karierę?
Zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, jak i te, które chciałaby się przebranżowić, bardzo często zastanawiają się nad tym, jak rozpocząć karierę w branży IT. Sektor ten od wiele lat oferuje wysokie zarobki, a różnego rodzaju programiści poszukiwani są przez cały czas. Jednym z najczęściej wykorzystywanych języków programowania jest Java. Dlatego też na rynku pracy jest duże zapotrzebowanie na takich specjalistów. Jak jednak zostać programistą Java? Od czego zacząć karierę? Podpowiadamy.

Po jakich studiach można zostać programistą Java?

Maturzyści, którzy dopiero wybierają studia i rozważają karierę w branży IT, powinni wziąć pod uwagę kierunki, takie jak informatyka lub pokrewne. Już ukończenie licencjatu pozwoli zdobyć im podstawową wiedzę m.in. na temat Javy.

Uzupełnieniem kierunku I stopnia są studia magisterskie. Bardzo często jednak informacje, które wynosi się z zajęć na studiach, stanowią jedynie podstawę i wymagają samodzielnego doszkalania się i treningu, a także tworzenia własnych projektów czy udziału w bootcampach. Dopiero takie działania pozwalają zdobyć praktyczne umiejętności potrzebne na stanowisku programisty Java.

Czy można zostać programistą Java po kursie?

Nie tylko studia są przepustką do rozpoczęcia kariery w branży IT. Obecnie osoby, które chciałyby zostać programistą Java, niezależnie od tego, czy skończyły studia na technicznych kierunkach, czy chcą się przebranżowić, a więc zupełnie zmienić branżę, mogą skorzystać z kursów przygotowanych przez doświadczonych praktyków. Na przykład kurs Java Developer dostępny na www.futurecollars.com trwa 25 tygodni. Jest to więc bardzo intensywne i dobrze przygotowujące do pracy w branży IT szkolenie.

Jego uczestnicy poznają podstawy Javy, najważniejsze zagadnienia dotyczące tego języka programowania i kluczowe elementy niezbędne w jego nauce. Co więcej, uczą się pisać czyste i łatwe w utrzymaniu kody oraz poznają techniki i narzędzia, które wspierają programistów w tworzeniu kodu.

Na kursie Java Developer uczestnicy nauczą się pisać testowe programy, dowiedzą się, jak zarządzać bazami danych, a także poznają frameworki, dzięki którym stworzą aplikacje.

Co najważniejsze, zrobią również swój pierwszy projekt w Javie, a dzięki praktycznym zadaniom wykonywanym podczas kursu, z łatwością stworzą swoje pierwsze portfolio, które przyda im się podczas rekrutacji na stanowisko programisty Java. Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymują certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich umiejętności.