Małe karty z wielkimi mocami

Małe karty z wielkimi mocami
Maksymalnie do niemal dwóch gigabitów na sekundę – taką prędkość transferu danych oferuje nowy standard kart microSD oznaczony jako SD 9.1, zademonstrowany przez organizację SD Card Association. To dwa razy więcej niż uzyskano w poprzedniej wersji specyfikacji tego typu kart pamięci - SD 7.1.

W praktyce oznacza to możliwość przesłania, za pomocą klasy szybkości SD Express, która jest dostępna w kartach pamięci SDXC, SDUC microSDXC oraz microSDUC, filmu, który zajmuje około 25 GB na płycie Blu-ray, w 12,5 sekundy. Uważa się, że takie prędkości będą wystarczające, by bezproblemowo obsługiwać przesyłanie plików wideo w rozdzielczości 8K.

SD Card Association (SDA) to stowarzyszenie zajmujące się promowaniem i rozwojem kart SD. Powstało w styczniu 2000 r. z inicjatywy Matsushita Electric Industrial, Panasonic, SanDisk Corporation i Toshiba Corporation. W opublikowanym komunikacie SDA twierdzi, że karty pamięci zbudowane w najnowszym standardzie będą szczególnie przydatne dla profesjonalistów z branży kreatywnej, którzy muszą regularnie przenosić ogromne ilości plików między urządzeniami.

Źródło: techradar.com, Fot. AdobeStock

Mirosław Usidus