Broń & survival - nowości. Targi IWA OutdoorClassics 2013

Broń & survival - nowości. Targi IWA OutdoorClassics 2013
e-suplement
Największe w Europie targi broni i amunicji myśliwskiej oraz ekwipunku i akcesoriów przydatnych przy spędzaniu czasu na świeżym powietrzu świętowały w tym roku swe 40-lecie. Jak to zwykle bywa podczas podobnych imprez, producenci, korzystając z dużego zainteresowania i frekwencji, starali się przedstawić swoje wyroby i rozwiązania techniczne jako najlepsze, najnowsze albo przynajmniej wyjątkowe.

Przyglądając się im dokładniej dostrzegamy dopiero rzeczywistą ich przydatność, bądź - niestety - w dużej liczbie produktów, a zwłaszcza ich niekonwencjonalnej modyfikacji tzw "sztukę dla sztuki". Oto ciekawostki, które z tych czy innych powodów przykuły naszą uwagę podczas zwiedzania targów.

Bransoletka przetrwania amerykańskiej firmy CRKT (skrót od Columbia River Knife & Tool). Rozplatając ją otrzymamy kilka metrów wytrzymałego nylonowego sznura oraz stalową linkę z osadzonymi na niej ziarnami twardego węglika. Taką linką można przepiłować pień drzewa o średnicy kilkunastu centymetrów, niezbyt wygodnie wprawdzie, ale to przecież narzędzie przetrwania, wszelkowypadkowe.

Ciąg dalszy artykułu znajdziesz w czerwcowym numerze magazynu Młody Technik

Przeczytaj także
Magazyn